Genesis G70 dostane motor o výkonu 300 koní

Genesis aktualizoval model G70 v Jižní Koreji, kde prodává také praktičtější kombi. Luxusní vůz střední třídy nabízí několik úprav

Genesis aktualizoval model G70 v Jižní Koreji, kde prodává také praktičtější kombi. Ačkoli první dojem je takový, že luxusní vůz střední třídy přešel do posledního modelového roku prakticky beze změn, našli jsme i několik úprav.

Vylepšený model G70

Odznak vypadá honosněji díky gravírovanému vzoru využívajícímu dekorativní techniku Guilloché. K dispozici jsou čerstvé barvy Kawah Blue a Bartna Grey spolu s novými 18″ a 19″ koly.

Odznak vypadá honosněji díky gravírovanému vzoru využívajícímu dekorativní techniku Guilloché
Odznak Genesis je honosnější díky gravírovanému vzoru

Když vstoupíme dovnitř, středová konzola získala aktualizace provedením změn na panelu HVAC. V této oblasti je méně konvenčních ovládacích prvků, protože jejich příslušné funkce jsou integrované do dotykového panelu.

I standardní G70 nyní dostává ventilovaná přední sedadla spolu s vyhřívanými zadními sedadly a bezrámovým zpětným zrcátkem. Mezi další dvoubarevná provedení patří modrá Forest Blue/Vanilla Beige, černá Obsidian Black/Vanilla Beige a černá Obsidian Black/Fog Gray.

Změny pod kapotou

Největší změna se odehrála pod kapotou, kde již není přeplňovaný zážehový motor o objemu 2,0 litru. Napříště se začne Genesis G70 na domácím trhu prodávat s větší 2,5litrovou jednotkou. Ta dosahuje výkonu 300 koní, což je o 48 koní navíc oproti současnému základnímu modelu prodávanému ve Spojených státech. Točivý moment se udává na 311 N.m, zatímco G70 v americké specifikaci si v současnosti vystačí s 260 N.m.

Když vstoupíme dovnitř, středová konzola získala aktualizace provedením změn na panelu HVAC. V této oblasti je méně konvenčních ovládacích prvků, protože jejich příslušné funkce jsou integrované do dotykového panelu.
Středová konzola s aktualizacemi na panelu HVAC

Stojí za zmínku, že pro modelový rok 2022 dostala 2,5litrový agregát se stejným výkonem i brzy ukončená Kia Stinger. S větším motorem se v USA nabízí ekvivalent crossoveru G70 – model GV70. Je pravděpodobně jen otázkou času, kdy na výkonnější jednotku přejde i sedan. Nebuďte příliš překvapeni, pokud se objeví v roce 2024MY.

Pokud se vrátíme do Koreje, základní model G70 dostane nejen vyšší výkon, ale také standardně brzdy Brembo. Za příplatek mohou zákazníci přejít na větší 3,3litrový šestiválec, který je přenesený v nezměněné podobě. Silnější motor je však k dispozici výhradně pro sedan, protože varianta s dlouhou střechou se dodává výhradně se čtyřválcem.

Cena modelu G70

Model G70 se dnes začíná prodávat v Koreji, kde se prodává za cenu od 32 550 dolarů (716 000 korun) za čtyřválcový sedan. Cena kombi se pohybuje okolo 34 000 dolarů (748 000 korun). Za sedan s motorem V6 zaplatíte nejméně 36 200 dolarů (797 000 korun).

Zdroje: motor1, Vapol