Qiyuan E0 – koncept crossoveru firmy Changan

Čínská automobilka Changan na svém třetím summitu Auto Tech Ecosystem Summit odhalila elektromobil "dva v jednom" s označením Qiyuan E0

Čínská státní automobilka Changan na svém třetím summitu Auto Tech Ecosystem Summit v Čchung-čchingu odhalila elektromobil „dva v jednom“ s označením Qiyuan E0. Stisknutím tlačítka se dokáže přeměnit z uzavřeného crossoveru-kupé na jakýsi pickup.

Koncept Qiyuan

Koncepční vůz nese interní kódové označení CD701. Podle CarNewsChina měl být původně součástí nové značky Zhuge, ale automobilka si to zřejmě rozmyslela. K odhalení došlo totiž pod názvem Qiyuan, což je další značka pod hlavičkou Changanu.

Koncepční vůz nese interní kódové označení CD701
Pohled shora do kabiny modelu Qiyuan E0

Pro přeměnu z SUV na pickup stačí, aby řidič stiskl tlačítko na centrálním dotykovém displeji. Poté se skleněný panel, který zakrývá zavazadlový prostor, zasune pod střechu. To umožní přepravu vyšších a delších předmětů, pokud zůstanou zadní dveře otevřené.

Displeje u světel

Kromě zřejmého hlavního bodu, o kterém se mluví, je plně elektrický koncept vybavený displejem umístěným mezi předními světlomety ve tvaru písmene C, který slouží k zobrazení všech informací od názvu E0 až po aktuální stav nabití baterie a zbývající dojezd. Druhý podobný displej je umístěný vzadu, uvnitř červených LED světelných pásů, které slouží jako zadní světla.

Další technologie modelu Qiyuan

Changan uvádí, že model s nulovými emisemi dokáže během jízdy po silnici automaticky vyhledávat nabíjecí stanice a také spolupracovat s autonomními nabíjecími roboty, aby se jeho baterie dobily. Státní automobilka tvrdí, že model CD701 se stane vůbec prvním vozidlem vybaveným takzvanou technologií „satelitní komunikace vozidla“, která jej zdánlivě dokáže kdykoli připojit k internetu kdekoli na světě a nikdy neztratit spojení. Jinými slovy, má satelitní spojení.

Uvnitř má tento svérázný elektromobil plochý horní volant, head-up displej pro řidiče, dotykovou obrazovku infotainmentu uprostřed a výsuvnou zábavní obrazovku pro spolujezdce
Přední část vozu s obrazovkami

Uvnitř má tento svérázný elektromobil plochý horní volant, head-up displej pro řidiče, dotykovou obrazovku infotainmentu uprostřed a výsuvnou zábavní obrazovku pro spolujezdce, protože to se zřejmě stalo nejžhavější novinkou pro interiéry aut v roce 2023.

Rozměry elektromobilu

Elektromobil Qiyuan E0 od společnosti Changan měří na délku 5 000 mm, na šířku 1 970 mm a na výšku 1 630 mm. Model by se měl začít vyrábět příští rok. Než se dostane k zákazníkům v Číně, tak uvidíme, zda si zachová výsuvný skleněný panel.

Není to poprvé, co se automobilka pokusila vyrobit vůz, který se promění v lepší verzi sebe sama. Naposledy přichází v úvahu koncept Audi Activesphere jako dva v jednom EV.

Zdroje: insideevs, Vapol