Volkswagen uvede na trh plně elektrický sedan

Po debutu elektrického mikrobusu ID.Buzz generální ředitel Volkswagenu Herbert Diess připustil, že německá automobilka v roce 2023 uvede na trh nový elektrický sedan střední velikosti.

Nový elektrický sedan ve střední velikosti

Vychází z konceptu Volkswagen ID.Vizzion, který se poprvé objevil na autosalonu v Ženevě v roce 2018. A na něj navázal na autosalonu v LA v roce 2019 ve formátu vozů s názvem ID. Space Vizzion, nový elektrický sedan se má ve své vývojové fázi nazývat „Aero B“.

Německý Motor1 nyní uvádí, že šéf VW Herbert Diess na své výroční mediální konferenci nahlédl do budoucích plánů značky pro elektromobily a potvrdil, že Aero B se má uvést na trh v roce 2023.

Potvrzení se mělo doprovázet některými rozmazanými obrázky, které ukazují podobnost s přední stranou ID 2019. Koncept Space Vizzion, který se má nepochybně dále zdokonalovat od prvního uvedení ID.Vizzion v roce 2018.

Elektrická alternativa Aero B

Připravované sériové Aero B se má považovat za elektrickou alternativu Passatu; zatímco toto je k dispozici pouze v Austrálii nyní jako vůz, v Evropě je stále k dispozici jako sedan.

ID.Vizzion render od světelného designéra Koukou Niana, světelného designéra pro Volkswagen.

Zatímco definitivní jméno pro budoucí EV zatím neznáme, jeví se nepravděpodobné, že se tak Aero B má jmenovat, až půjde na trh; v souladu s ostatními elektrickými vozidly založenými na MEB bude pravděpodobněji nazýván ID.7 nebo ID.Aero.

A i když produkční verze ID. Elektrický vagón Space Vizzion ještě není potvrzen. Motor1 předpokládá, že je možné, že Aero B může být představeno také jako pětidveřový poklop. A to, pokud jsou snímky znázorňující kratší vozidlo se zadní částí podobnou poklopu během konference.

Sériové Aero B má předcházet sedanu Trinity, který má sloužit jako nová vlajková loď Volkswagenu. A bude prvním vozem značky založeným na architektuře SSP. Sedan Trinity se má vyrábět v nové továrně a ta se má postavit ve Wolfsburgu poblíž stávající továrny Volkswagenu Tiguan a Golf, přičemž výroba se má zahájit v roce 2026.

Zdroj: thedriven, Vapol