Range Rover Velar získal nová vylepšení

Range Rover Velar, pravděpodobně jedno z nejstylovějších SUV, se pro modelový rok 2024 dočká decentních změn exteriéru

Range Rover Velar, pravděpodobně jedno z nejstylovějších SUV, se pro modelový rok 2024 dočká decentních změn exteriéru. Designéři Land Roveru si se stylem příliš nepohráli, protože luxusní vůz si z velké části zachovává elegantní styl předfaceliftové verze. Aktualizované přední světlomety mají denní světla ve tvaru drahokamu a lemují decentně přepracovanou přední masku chladiče. Na zádi tvůrci mírně aktualizovali spodní část nárazníku.

Range Rover Velar a nové aktualizace

Větší změny se odehrály v kabině, kde Velar 2024 využívá přepychový 11,4 palců široký infotainment Land Rover s „plovoucím“ dotykovým displejem ze zakřiveného skla. Tato hardwarová změna jej sbližuje s modely Range Rover a Range Rover Sport. Umožňuje tak uživatelům přístup k 80 % dostupných funkcí pouhými dvěma klepnutími na domovskou obrazovku.

Designéři Land Roveru si se stylem příliš nepohráli, protože luxusní vůz si z velké části zachovává elegantní styl předfaceliftové verze
Range Rover Velar patří k nejstylovějším SUV na trhu

Pivi Pro může přijímat aktualizace over-the-air a těží z bezdrátové podpory Android Auto a Apple CarPlay, stejně jako z bezdrátového nabíjení v novém úložném prostoru ve středové konzole. Aktualizace OTA se plánují také pro hnací ústrojí a podvozek, spolu s mapovými podklady navigace a palubní diagnostikou.

Modely P250 a P400

Ve Spojených státech hodlá Land Rover prodávat Range Rover Velar 2024 jako základní model P250 s přeplňovaným motorem 2,0 l o výkonu 247 koní a točivém momentu 269 Nm. Výkon se přenáší na standardní systém pohonu všech kol prostřednictvím nové osmistupňové automatické převodovky, která slibuje plynulejší řazení.

Výkon se přenáší na standardní systém pohonu všech kol prostřednictvím nové osmistupňové automatické převodovky, která slibuje plynulejší řazení
Range Rover Velar ve verzi P400 a P250

Pokud přejdete na model P400, získáte větší řadový šestiválec 3,0 litru o výkonu 395 koní a 405 Nm. Tento mild-hybridní motor rovněž spolupracuje výhradně s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem AWD. 48V lithium-iontovou baterii má uloženou vzadu pod podlahu nákladového prostoru.

Cena modelu Velar

Model Velar 2024, který je již možné objednat ve Spojených státech, začíná na ceně 61 500 dolarů (1 359 000 korun) za verzi P250 S. Následuje verze P250 Dynamic SE za 63 600 dolarů (1 406 000 korun). Pokud byste potřebovali šestiválcový motor, Land Rover si účtuje 70 600 dolarů (1 561 000 korun) za P400 Dynamic SE a 84 795 dolarů (1 874 000 korun) za P400 Dynamic HSE.

Různé druhy interiéru

Čalounění bez kůže kombinuje vlnu s polyuretanovými textilními vložkami, zatímco tři nové kožené interiéry se dodávají v barvách Cloud, Raven Blue nebo Deep Garnet. Pro zpestření Land Rover instaluje na volant, větrací otvory a obklady středové konzoly chromované akcenty Moonlight Chrome. Když vystoupíme z vozu, zákazníci si nyní mohou Velar objednat v modré metalíze Varesine Blue. Dále se nabízí verze v šedé metalíze Premium Zadar Grey.

Zdroje: motor1, TowPoint