Pramac je šampionem Team 2023!

Prima Pramac píše historii MotoGP ziskem titulu týmu v roce 2023. Je to tak první neoficiální tým, který v šampionátu triumfoval. Dokáže si zopakovat titul jezdců ve Valencii díky Jorge Martínovi?

Než padne opona na sezónu MotoGP 2023, zbývá už jen jedna událost. Všechny oči jsou upřeny na souboj mezi Pecco Bagnaia a Jorge Martin. Přičemž první z nich má za cíl získat titul. Zatímco druhý usiluje o svou první korunu v první třídě. Španěl i jeho týmový kolega Johann Zarco si však už mohou dát trofej do své skříně: díky nim vyhrál tým Pramac v Kataru týmový titul.

Přepis v historii díky týmovému titulu Pramac

Tým vedený Gino Borsoi píše historii MotoGP a stal se tak již prvním neoficiálním týmem, který již vyhrál týmový šampionát. Nejen to, Pramac také samozřejmě vyhrál titul Nejlepší nezávislý 2023. Podaří se jim dát na tabuli také titul jezdců? Těžko říct, odpověď přijde až ve Valencii, ale tým Prima Pramac už může být se svou již dosavadní sezónou víc než nadmíru spokojen.

Jorge Martin, Pramac Racing; Pramac je šampionem Team 2023!
Jorge Martin, Pramac Racing

Ve skutečnosti bude rok 2023 památným rokem pro Pramac, který dotáhne boj o mistrovství světa až do posledního kola (a se spravedlivou šancí na zisk titulu). Navíc s nezávislým týmem Ducati zaznamenal Johann Zarco svůj již první úspěch v MotoGP. A to v letošní Grand Prix Phillip Island.

Tým, který láme rekordy v závodech MotoGP

Je to tým, který láme rekordy: Martin vyhrál svůj první závod MotoGP v roce 2021. Čímž také vynesl Pramac na nejvyšší stupínek na pódiu a stal se tak prvním satelitním týmem Ducati, který vyhrál závod v historii značky Borgo Panigale. Rodák z Madridu letos vyhrál čtyři dlouhé závody a osm vítězství ve Sprintu. To ho vede k tomu, že dorazí na Velkou cenu Valencie, s pouhými 21 body za vedoucím Bagnaiou.

Zdroj: motorsport, TowPoint