Bugatti Chiron L’Ébé

Tři speciální modely Bugatti Chiron daly tečku za ukončením výroby ikonického modelu. Jeden model Chiron a dva kusy modelu Sport mají interiér ve stylu Art Deco. Odteď už bude nový produkt automobilky výsledkem společného snažení značek Bugatti a Rimac.

L’Ébé Bugatti se narodila ještě v roce 1903. A právě nejstaršímu dítěti slavného zakladatele značky Ettore Buggatiho a jeho manželce Barboře je věnována „rozlučková“ limitovaná edice tří vozů Bugatti Chiron. Všechny jsou ručně vyrobeny a půjde o poslední modely Chiron na světě. Model Chiron je pro Bugatti nesmírně úspěšným marketingovým zásahem do černého, ​​ale přišel čas obrátit stranu.

Nové vozy Chiron

Všechny tři nové vozy odkazují na skutečnost, že L’Ébé nesmírně zbožňovala styl Art Deco. Současně nechybí prvky modelu Type 57 G, který v roce 1937 ovládl vytrvalostní závod 24 h v Le Mans. Automobilka se soustředila na barvy, proto karoserie dostala temně modrý karbon doplněný o zlaté akcenty, které se táhnou celou karoserií. Zlaté prvky se nacházejí také na masce chladiče, kolech nebo zadním difuzoru.

Bugatti Chiron

Na spodní straně výsuvného křídla a vnitřní části prahů vývojáři umístili zlatý podpis L’Ébé. V interiéru vidíme jak karbon, tak také elegantnější materiály, především pak ještě jemnější kůži. Zajímavější jsou ale výplně dveří, na kterých byly ručně vyšity nejúspěšnější modely z historie značky. Nechybí mezi nimi právě Type 57 G, ale také EB110. Samotná L’Ébé se tak nyní z dostupem času stává důležitou součástí historie značky Bugatti.

Charakteristické linie

„Modely Chiron a Chiron Sport L’Ébé čerpají inspiraci z její lásky ke stylu Art Deco,“ potvrdil Christophe Piochon, prezident Bugatti Automobiles: „Charakteristické linie Chironu se většinou odrážejí ve slavném Bugatti Type 57 G Tank, který v roce 1937 ovládl Le Mans . Tady na L’Ébé, tyto linie zvýraznili zlatem, které se třpytí na odhalené modře tónované karbonové karoserii. Zlaté prvky zdobí také označení „EB“, slavnou podkovovitou mřížku chladiče a části krytu motoru W16 o objemu 8,0 litru. Dokonce i kola mají decentní zlatý odstín.“

Zdroj: automagazin.sk, top-voziky.cz