Toyota Tacoma dostane chromové ráfky a černé obložení

Toyota Tacoma 2023 SR5 přidává paket Chrome s lesklými 18palcovými ráfky a paket SX s černým obložením karoserie.

  • Toyota Tacoma 2023 nyní nabízí pakety Chrome a SX pro modely SR5.
  • Paket Chrome zahrnuje leštěná 18 palcová kola spolu s dalšími chromovanými doplňky exteriéru.
  • Paket SX zahrnuje černá 18 palcová kola, vnější označení, blatníky, kryty zrcátek a jedinečnou grafiku postele.

Milovníci vozů Taco, kteří chtějí obléknout Toyotu Tacoma 2023, budou mít nové příležitosti, pokud se přikloní k modelu SR5. Toyota jej totiž nyní nabízí s novými vzhledovými pakety Chrome a SX.

Paket Chrome se odemkne pouze ve spojení s kabinou SR5 pro posádku (tzv. Double Cab) a standardní 5 metrovou ložnou plochou. Podmínkou je také volitelný 3,5litrový šestiválec. Při zvolení této konfigurace přidá paket Chrome modelu Tacoma více lesku, aniž byste museli platit za dražší model Limited. Seznam lesklých kousků, které jsou součástí nové sady, zahrnuje kliky dveří, koncovky výfuku a nápis Tacoma na zadních dveřích. Stejně tak jsou standardní 16palcová kola modelu SR5 vyměněna za sadu leštěných 18palcových ráfků. Také hlavice řadicí páky uvnitř dostala kožený potah.

Toyota Tacoma s novými doplňky
Toyota Tacoma s novými doplňky

V loňském roce byl paket SX dostupný pro základní model SR. Nyní jej pro rok 2023 nabízí i pro model SR5. Na rozdíl od paketu Chrome je jedinou podmínkou pro odemknutí volitelné výbavy SX zaškrtnutí políčka pro V6. To znamená, že oba typy kabiny a jejich příslušné délky lůžka mohou být spárovány se zatmaveným vzhledem. Součástí paketu SX jsou černé vnější znaky, kryty zrcátek a blatníky. Především ale standardní 16 palcová kola nahradili černými 18 palcovými, doplněnými černými maticemi. Dalším vizuálním prvkem černého paketu je nálepka SX na lůžku.

Toyota Tacoma
Toyota Tacoma

Další novinky modelu Toyota Tacoma

Toyota v modelové řadě Tacoma 2023 nabízí i další novinky. Verze TRD Pro je nyní k dispozici s exkluzivním lakem Solar Octane. Verze Trail Edition doplnili o vyšší vinuté pružiny vpředu, které zvedají příď vozu o 3 cm. V kombinaci s odstraněním přední vzduchové klapky zvyšuje dodatečné zvednutí nájezdový úhel o 5 stupňů na 34 stupňů. Zadní část vozu zvedli o 1,5 cm pomocí rozpěrky umístěné mezi listovými pružinami a skříní zadní nápravy, což mírně zvyšuje odjezdový úhel na 23,6 stupně. Úhel vybočení se také zvětší o něco více než 5 stupňů na 26,4 stupně. A konečně, všechny modely SR5 s motorem V-6 jsou nyní standardně vybaveny pasivním nástupem a startováním tlačítkem.

Zatímco Toyota podrobně popsala veškerý nový obsah, který je k dispozici pro model Tacoma ’23, ceny výbavových stupňů ani nových paketů neoznámila.

Zdroje: Car and Driver, top-nosiče