BMW X7 přináší nový design, motory a technologie

Nový vůz BMW X7 je lepší než předchozí

BMW X7 dostalo nový facelift a také novou odvážnou příď s designem dělených světlometů a řadou detailních změn. Včetně modernizovaného interiéru s aktualizovanou technologií a nových hybridních zážehových a vznětových motorů.

Model 2022, představený před zahájením prodeje ve Spojeném království v srpnu, přichází tři a půl roku poté, co se poprvé začal vyrábět konkurent Audi Q8 a Mercedes-Benz GLS v továrně BMW ve Spartanburgu v USA.

Výrazná úprava dělených světlometů na aktualizovaném modelu X7 je součástí nové designové strategie BMW. V budoucnu německá značka plánuje poskytnout každé ze svých modelových řad svůj vlastní jedinečný vzhled. Přičemž různé modely, ať už sedan, kombi nebo SUV, mají sdílet společné designové prvky.

Změny u BMW X7

BMW X7 má v horních LED světelných prvcích umístěná světla pro denní svícení a směrovky. Více zapuštěné LED jednotky, které jsou umístěné ve spodní části, obsahují projektory pro tlumená a dálková světla. Ty nabízejí vlastnosti adaptivní matrice.

Silné přepracování zažil také přední nárazník. Do vnější části jsou integrované nové vertikální vzduchové kanály pro chlazení předních brzd. Přepracování se týkalo také spodních vzduchových kanálů, které získaly nové prvky hliníkového vzhledu.

Stejně jako u nedávno představeného faceliftovaného BMW řady 8 je i X7 vybavené kaskádovým osvětlením přední masky Iconic Glow. Dodává se standardně u nové vrcholné řady M60i xDrive a nabízí se jako volitelná výbava u ostatních variant.

Zadní světla mají výraznější tvarování a novou grafiku LED. Lehce upravená byla i chromovaná lišta integrovaná mezi nimi.

Stejně jako dříve si mohou kupující specifikovat stylový paket M Sport, který napodobuje styl nového M60i xDrive a přináší 21 palcová litá kola.

Spolu s nově navrženými 22 palcovými koly je faceliftovaná X7 prvním BMW, které nabízí volitelná 23 palcová kola.

Uvnitř kapotovaný přístrojový panel a centrální displej uvolňují místo novému zakřivenému displeji, který vypadá podobně jako v novém BMW iX. Kombinuje 12,3 palcový displej pro přístroje a 14,9 palcový displej pro funkce infotainmentu do jediné jednotky. Ta nabízí dotykové ovládání a běží zde operační systém BMW osmé generace.

Uvnitř vozu BMW X7 se nachází 14,9 palcový displej
Interiér vozu

Upravená přístrojová deska dostává nové ventilační jednotky a rozvaděče a také světelný pás s grafikou X7.

Níže je na revidované středové konzole nový volič převodovky a ovladač iDrive.

Kupující si mohou i nadále vybrat šestimístné nebo sedmimístné uspořádání.

Co má pod kapotou

Nabízí se i nové možnosti čalounění. Ústřední součástí změn v nabídce motorů X7 je představení nejnovějších přeplňovaných 3,0 litrových řadových šesti zážehových a vznětových motorů BMW.

Každý motor získává nové 48V mild-hybridní vlastnosti prostřednictvím startéru-generátoru namontovaného na klikovém hřídeli integrovaného do přední části standardní osmistupňové automatické převodovky. Je rovněž vybavený elektrickým posilovačem pro vyšší výkon a funkcí setrvačnosti motoru pro zlepšení celkové účinnosti.

Výkon zážehového motoru B58 se zvýšil o 50 koní a 70 Nm, což dává modelu xDrive40i 375 koní a 539 Nm točivého momentu.

Diesel B57 posílil o 12 koní a 20 Nm, čímž se rezervy xDrive40d zvýšily na 347 koní a 719 Nm.

Vlajkovou loď M50i xDrive nahradil nový M60i xDrive. Jeho turbodmychadlem přeplňovaný 4,4 litrový zážehový motor V8 N63 získává také mild-hybridní funkce. Nominální výkon zůstává stejný na 523 koní a 749 Nm, ačkoli BMW říká, že elektrifikační opatření poskytují dalších 12 koní a až 200 Nm točivého momentu. Udává zrychlení z 0-100 km/h za 4,7 sekundy a elektronicky omezenou maximální rychlost 249 km/h.

Podrobnosti o nástupnických modelech X7 xDrive30i a X7 xDrive50d se ještě nepotvrdily.

Zdroje: autocar, Vapol