Někteří majitelé Fordu Maverick hlásí, že se nálepky odlupují v myčce aut

Malý počet majitelů Fordu Maverick zveřejnil na fóru mavericktruckclub.com nepříjemný problém, kvůli kterému se odlepují nálepky z jejich nových nákladních vozidel.

Série fotografií ukazuje řadu nálepek na více vozidlech, včetně nálepek „FX4“ a bočních pruhů, které se odlupují z nákladních vozidel. Přestože se zdá, že k větším škodám nedochází, i tak jsou majitelé mrzutí.

„Dnes jsem prošel místní myčkou aut, potřetí od té doby, co jsem dostal Maverick,“ napsal uživatel fóra pjlawton. „Náhodou jsem se podíval na stranu spolujezdce a všiml si, že polovina výbavy prvního vydání je pryč… Velmi levné věci, které tam dávají.“

korba Fordu
Korba Fordu

V aktualizaci uživatel fóra zveřejnil, že místní prodejce nabídl, že objedná náhradní nálepky pro nákladní vozidlo, ale rozhodli se je místo toho úplně odstranit.

„BTW, obtisky jsou svinstvo.“ Detailní muž vzal hřebík, vytáhl ho a utrhl velké sklíčidlo. Velmi tenké haraburdí,“ napsal pjlawton. „Také jsem odstranil nálepky na kapotě, pro mě to ve skutečnosti vypadá lépe.“

I když není přesně jasné, jaký druh mytí aut si majitelé vzali, nezdá se, že by bylo příliš žádané, aby obtisky vydržely tlak jakékoli veřejné myčky aut. Snadno tedy můžete pochopit frustraci zákazníků.

Požádali jsme Ford o další informace o tomto problému a aktualizujeme tento příspěvek, jakmile obdržíme odpověď.

Ford u vody
Ford u vody

Auto, které dokáže na nádrži ujet více než 965km, je Ford Maverick

Ford Maverick Hybrid se začal dostávat do rukou zákazníků a ukázalo se, že dokáže ujet více než 600 mil (965 km) na jednu nádrž.

Maverick Hybrid pohání 2,5litrový atmosféricky plněný benzínový motor s elektromotorem a CVT. Je dobrý na 191 koní a prodává se výhradně s pohonem předních kol. Může se zdát bez pohonu ve srovnání s velkými snímači řady F, kterými je Ford nejlépe známý, ale jedna věc, kterou Hybrid chce, je úspora paliva.

Řada majitelů navštívila fórum Maverick Truck Club

Řada majitelů navštívila fórum Maverick Truck Club, aby ukázali, jak efektivní je. Jeden majitel zveřejnil snímek digitálního sdruženého přístroje, který odhaloval, že na jednu nádrž ujeli 595,2 mil (960km) a do vyprázdnění jim zbývalo odhadem 24 mil (40km). Náklaďák měl spotřebu 5,3l/100km. Jiný majitel zveřejnil fotografii 575 mil (925km) dlouhé cesty s odhadem 19 mil (30km) zbývajících do vyprázdnění a spotřebou 5,5l/100km.

displej auta ford maverick
Displej auta Ford Maverick

Je pravda, že není přesně známo, na jakém typu silnice a jakou jízdou ti majitelé jeli, aby dosáhli těchto čísel, ale jsou působivé a pohodlně překonávají čísla MPG pro nákladní vozidlo vydané EPA. Oficiálně Maverick Hybrid uvádí spotřebu 5,6l/100km ve městě, 7,1l/100km na dálnici a 6,4l/100km průměrně. Ford tvrdil v době uvedení kamionu na trh, že na nádrž ujede přes 500 mil (800km).

Ford Maverick Hybrid je o to přitažlivější, že je k dispozici od pouhých 21 490 USD (455 000Kč). Není proto překvapením, že poptávka po kamionu byla tak silná, že knihy objednávek pro modelový rok 2022 uzavřeli jen pár měsíců po odhalení Mavericku.

Zdroje: caarscoops, vapol