Rolls-Royce Phantom je inspirován orchidejí

Rolls-Royce je synonymem pro tvorbu vozů na míru. Nejnovější se jmenuje Phantom Orchid – jednorázové mistrovské dílo vyrobené na téma orchideje a Singapuru.

Singapurskou národní květinou je orchidej. Pro Rolls-Royce byl výběr květiny jako „inspirativní téma pro odolnost, krásu a sílu”.

Rolls-Royce pro tento projekt zvolil phantom s prodlouženým rozvorem. Společnost uvedla, že tvůrcům ze speciálního oddělení Bespoke trvalo dva roky, než tohle auto dokončili.

Progresivní design Asie

„Náš koncept předpokládal vyvážený, ale progresivní design, který odráží hodnoty singapurského regionu. Orchidej je vidět v mnoha aspektech asijského života, je připomínkou toho, že odolné se přizpůsobují a prospívají bez ohledu na vyvíjející se prostředí,“ řekl Michael Bryden, vedoucí designér.

Rolls-Royce Phantom Orchid
Rolls-Royce Phantom Orchid

Phantom Orchid design

Co odlišuje Phantom Orchid od ostatních, je jemný design. Aplikovaný v kabině rukama britské umělkyně a textilní návrhářky Helen Amy Murrayové. Přístrojová deska, takzvaná Galerie, rozehrává téma orchideje nejvíce.

Umělkyně vytvořila ručně vyřezávané hedvábné umělecké dílo za čistým sklem, které se bez přerušení táhne přes palubní desku. Interiér ve spojení s barvami jako je bílá Grace či šedá Smoke hraje dohromady s tmavě olivovým prošíváním. Což má podle tvůrců vytvářet klid na palubě.

Designér Yohan Benchetrit vytvořil pro zadní pasažéry piknikové stoly inspirované orchidejí, které dále doplňují celé téma.

Unikátní je v neposlední řadě i vnější bílý lak Arctic s fialovým odstínem. Ten je kombinací s jemnými skleněnými částicemi pro perleťový povrch.

Phantom design

Nezaměnitelná aura a osobitý charakter, který se vymyká dobovým trendům. To je Phantom, vlajková loď značky Rolls-Royce a nadčasová interpretace moderního luxusního automobilu.

Neodolatelná elegance Bespoke

Služba Bespoke nabízí nové možnosti pro nejryzejší vyjádření Vaší osobnosti v hávu značky Rolls-Royce. Galerie poskytuje prostor pro vystavení nejkvalitnějších uměleckých děl a materiálů. Phantom je vytvořen přesně podle Vaší vize, nikoli pro pouhou image.

Váš Phantom je unikát. Je to umělecké dílo v pravém slova smyslu. Z tohoto tedy vychází jedinečný Phantom-Orchid.

Zdroj: novinky.cz, Vapol.cz