Bentley Continental GT Mulliner vlajkovou lodí

Britský výrobce luxusních automobilů Bentley přichází na trh s novým modelem GT Mulliner

Verze Mulliner Bentley Continental GT se nachází na vrcholu nabídky luxusních vozů.

Interní personalizační služba Bentley, Mulliner, pracovala na novém Continentalu GT. Ten obsahuje vylepšení výkonu a podvozku a také obvyklý přidaný luxus. Vylepšení GT Mulliner převyšuje rychlost GT v modelové řadě Continental.

GT Mulliner je k dispozici s 6,0 litrovým, dvěma turbodmychadly přeplňovaným motorem W12 od Speed. Výsledkem je výkon 650 koní a točivý moment 900 Nm. Bentley uvádí maximální rychlost 334 km/h a zrychlení z 0-100 km/h za 3,5 sekundy.

K dispozici má také volitelný 4,0 litrový motor V8 s dvojitým přeplňováním s výkonem 542 koní. Dále s točivým momentem 770 Nm pro zrychlení z 0 na 100 km/h za čtyři sekundy a maximální rychlostí 198 km/h.

Bentley Continental GT Mulliner

Model GT Speed ​​dostává spoustu výkonnostních vylepšení, včetně elektrického řízení všech kol „Bentley Dynamic Ride“. To obsahuje tříkomorové aktivní vzduchové odpružení, karbon-keramické brzdy a elektronický samosvorný diferenciál.

Adaptivní jízda znamená, že GT Mulliner dokáže odolat naklánění karoserie pomocí elektromotorů. Motory dokážou vyvinout až 1 300 Nm protipůsobící síly za 0,3 sekundy. Systém se představil na Bentayze a vystupoval na jiných Continental GT. Avšak nyní jej revidovali pro Mulliner.

Kola mají nový jedinečný design. K dispozici má být také možnost vybrat si mezi stříbrnou a černou barvou pro přední ventilační otvory a zpětná zrcátka
Bentley Continental GT Mulliner

Vnější úpravy jsou jemné, s novým designem 22 palcových kol jedinečným pro Mulliner. Dále s exkluzivní řadou laků a novou charakteristickou maskou chladiče Mulliner. K dispozici má být také možnost vybrat si mezi stříbrnou a černou barvou pro přední ventilační otvory a zpětná zrcátka. Vnější prahy dveří obsahují text Mulliner a světla louže vyměnili za „Uvítací lampy Mulliner“.

Interiér

Jak byste očekávali, GT Mulliner je nejluxusnějším Continental GT, ale s velkým rozsahem přizpůsobení. Kupující si mohou vybrat z jedinečné řady „primárních“ a „sekundárních“ barev interiéru. A navíc také z celé sady materiálů a barev, které Bentley nabízí pro kůži, dýhy a prošívání.

Standardně se GT Mulliner dodává s diamantově prošívanými sedadly a na hlavových opěrkách jsou vyšívaná loga Mulliner. Přístrojová deska má nový diamantově frézovaný povrch s povrchem z ořechového dřeva Grand Black na obou stranách. Uprostřed jsou umístěné unikátní hodiny Breitling a palubní deska na straně spolujezdce je zakončená siluetou profilu vozu spojenou s logem Mulliner. Nový design dostává také LED přístrojový štít.

GT Mulliner se letos představí na Goodwood Festival of Speed ​​spolu s novými S variantami Continental GT a Flying Spur. Cenu zatím automobilka neodhalila. Avšak očekávejte, že má být výrazně vyšší než u modelů GT Speed ​​nebo V8.

Zdroje: autoepress, Top Vozíky