2022 Porsche Taycan v nové variantě

Porsche nabízí v letošním roce novou variantu Sport Tourisimo pro všechny modely Taycan. Nabízí více místa nad hlavou a mnohem větší zavazadlový prostor.

Nové křivky modelu Taycan

Novinky u Porsche

Porsche Taycan má nyní pro všechny své modely variantu provedení kombi. Pro základní řadu Taycan Sport Turismo se ceny pohybují na hranici 2 milionu, a rostou směrem vzhůru. U nejvyššího modelu Turbo S si připlatíte neskromné 4 miliony.

Nová varianta Porsche Sport Turismo nabízí více prostoru v kabině než předešlé modely. Vyšší linie střechy poskytuje o 45mm více prostoru nad hlavami pro cestující na zadních sedačkách. Sedadlo řidiče lze zvednout o 9mm a celkově se zvětšil zavazadlový prostor díky přepracované zadní části.

Interiér řady Taycan

Výška zavazadlového prostoru se zvětšila o necelých 400mm a šířka o 210mm. Přesná kapacita zavazadlového prostoru závisí na daném modelu Porsche. U modelu Sport Turisimo se dá dosáhnout sklopením zadních sedadel na maximální kapacitu 1212litrů.

Větší úložný prostor v novém Porsche

Taycan Sport Turismo je nově k dispozici s volitelným panoramatickým střešním oknem, s variabilním ovládáním osvětlení mezi čirým nebo neprůhledným sklem. Skleněná střecha je rozdělená do 9 sekcí, které lze individuálně ovládat. Každý segment lze měnit posunutím prstu na obrazovce řidiče.

Motorové vlastnosti modelu Sport Turisimo nebyly změněny. U modelu Porsche Turbo S dosáhnete zrychlení z 0 na 100km/h za pouhých 2,8 sekundy. Taycan 4S nabízí nejdelší dojezd ze všech a to 500km.

Aktualizace pro Porsche Taycan Sport Turismo jsou stejné jako ostatní modely v roce 2022. Budou zahrnovat integraci Android Auto, vylepšené hlasové ovládání, parkovací asistent který umožňuje samostatné parkování bez řidiče ve vozidle. Tento parkovací asistent je jednou z vyhledávaných novinek.

Ceny se pohybují od 2,2mil korun za nejnižší model se základní výbavou a horní hranice pro model Porsche Turbo S je 4,1mil korun.

Zdroje: AutoExpress, Towpoint