Lehký solární panel pro střešní instalace

Australská firma UV Solar uvedla na trh nový bezrámový solární panel, který je podle výrobce GoodWe o 60 % lehčí než běžné FV moduly

Australská instalační firma UV Solar uvedla na trh nový bezrámový a hlavně lehký solární panel. Podle výrobce GoodWe o 60 % lehčí než běžné fotovoltaické moduly, takže je ideální pro střechy, které neunesou tradiční fotovoltaiku a stojany.

Solární panel vyrobila společnost GoodWe

Společnost UV Solar se sídlem v Brisbane nainstalovala solární systém o výkonu 9,135 kW na místním kostele na předměstí australského města. Instalace je vybavená novými lehkými solárními panely Galaxy 315 W společnosti Goodwe. Tyto panely doplňují střídače SDT čínského výrobce o výkonu 10 kW a nabíječka pro elektromobily.

Majitelé kostela Rock’s Church usilovali o instalaci střešního solárního systému na objektu, aby čelili rostoucím účtům za elektřinu. Avšak na základě posouzení se zjistilo, že stárnoucí střecha budovy, která prošla opravami kvůli problémům se zatékáním, není vhodná pro umístění tradičního střešního systému.

Společnost UV Solar se místo toho rozhodla použít bezrámový solární panel Galaxy 315 W od společnosti GoodWe. Panel lze přilepit na povrch střechy bez nutnosti vrtání, takže je vhodný pro instalaci na střechy s nízkou nosností a špatnou hydroizolací.

Spolupráce s firmou GoodWe

„Se společností GoodWe úzce spolupracujeme již více než čtyři roky. Za tu dobu jsme si vybudovali pevnou důvěru v kvalitu jejich výrobků a prodejních služeb,“ uvedl mluvčí společnosti UV Power. „Přestože je to naše první zkušenost s jejich řadou Galaxy, zjistili jsme, že instalace výrobku je neuvěřitelně snadná. Na střechu se dají připevnit během pouhých pěti minut.“

Apollo Chai, vedoucí marketingu BIPV ve společnosti GoodWe Australia, uvedl, že zařazení řady Galaxy do produktového portfolia výrobce z něj dělá komplexnějšího poskytovatele energetických řešení.

„Více než 25 % střech v Austrálii nelze instalovat pomocí tradičních solárních panelů a montážních systémů. A to kvůli riziku poškození vlivem počasí a narušení integrity konstrukce,“ řekl. „Řada panelů Galaxy je ideálním řešením pro tyto scénáře, zejména pro majitele komerčních nemovitostí, kteří hledají solární řešení ke snížení provozních nákladů v době, kdy ceny energií rostou.“

Panely Galaxy 315 W

Panely mají rozměry 2 116 mm × 777 mm × 4 mm. Jsou vyztužené 1,6 mm ultratenkým sklem, které zajišťuje odolnost a ochranu proti všem povětrnostním vlivům. Nový panel Galaxy 315 W má účinnost přeměny energie 174 W na metr čtvereční. Panely mají teplotní koeficient -0,35 % na stupeň Celsia. Provozní teplota okolí se pohybuje od -40 °C do 85 °C a maximální systémové napětí je 1 500 V. Řada zahrnuje také model 335 W.

Výrobce panelů GoodWe nabízí 12letou záruku na výrobek a 30letou záruku na výkon. Uvádí, že panely jsou schopné pracovat na 82 % svého původního výkonu po 25 letech a na 80 % po 30 letech.

Zdroje: pv-magazine, Towpoint