Maraton v poušti:„Šílený Max poháněný Big Macy“

Účast v nadcházejícím maratonu

Tesla poháněná starým čipovým olejem vstupuje do Perthu na maraton v Sydney

Jon Edwards, inženýr a vynálezce nabíječky pro elektromobily poháněné odpadním olejem Biofil, se plánuje zúčastnit se svou vítěznou Teslou Model 3 v Target West v nadcházejícím maratonu 5 700 km z Perthu do Sydney, což je závodní událost, která ctí slavný maraton z Londýna do Sydney z roku 1968, která potrvá od 26. října do 6. listopadu 2022.

Vůz mají řídit jako obvykle Jurgen a Helen Lunsmannovi.

„Tlustý chips, co? Takže Austrálie bude mít Mad Max poháněný Big Macy,“ vtipkoval jeden chytrý čtenář.

Organizátoři maratonu zjevně velmi chtějí mít Model 3 v akci. Edwards však uvádí, že logistika nabíjení je masivní a on pracuje na tom, jak toho lze dosáhnout, a nastavuje si uhlíkově neutrální nabíjecí laťku pomocí Biofilu.

tesla model 3 targa jihozápad
Vítězný model Tesla 3

Pro sériově vyráběné elektrické vozidlo, bude opravdu velký výkon soutěžit a dokončit rally dlouhou 5 700 km zahrnující 50 % šotolinových silnic po dobu 10 dní po celé Austrálii, nabité pouze uhlíkově neutrálním výkonem.

Green Theme, jak je vůz známý, se stane v této fázi jediným elektromobilem, v poli 80 vozů na fosilní paliva. A plánuje skončit na slušném místě. „Výzva je téměř nemožná – proto se nám líbí!“ říká Edwards.

Náročná jízda pouští

Maraton z Perthu do Sydney je rekonstrukcí části maratonu z Londýna do Sydney z roku 1968, který se organizoval s cílem pozvednout náladu Britů v době hospodářské krize. Jízda může být jednou z nejnáročnějších na světě. Přejíždět některé z nejžhavějších pouští na Zemi za extrémních povětrnostních podmínek a uzavírek silnic.

Mapa Maratonu z Perthu do Sydney
Mapa maratonu z Peru do Sydney

Edwards říká, že tým hledá uznávaného sponzora na maraton. Což by podle něj pro správnou organizaci byla skvělá příležitost spojit se s udržitelností, výzvou, odvahou a úspěchem. Přičemž vůz si jistě získá velkou pozornost médií. Vysoce viditelná reklama a nadšená veřejnost sledující města, která projede.

Tesla Owners Club (TOCA) plánuje čestné shromáždění lemující obě strany ulice pro příjezd do Sydney.

V rámci přípravy na vstup do závodu se Green Theme přebalí nově navrženým obalem pro rok 2022. Dávejte pozor na Targa Albany Sprints 6. a 7. března.

Podpůrná vozidla zahrnují malý náklaďák s 2 na míru vyrobenými nádržemi. A k tomu dostatečným množstvím odpadního fritovacího oleje, pro napájení mobilních nabíječek. Takže Green Theme dokončí rally 5 700 km.

Zdroj: thedriven.io, Vapol.cz