Audi S8

Black in black, to znamená všechno v černé, tak je to dnes moderní. Jedině červené brzdové třmeny, zakousnuté do obrovských 400 mm kotoučů, jakož i drobné nápisy rozbíjejí černou karoserii jako rozpálená špička cigarety tmu noci. Organické zadní OLED světlomety Audi S8 jsou také velmi pěkné, o těch předních dnes ještě bude řeč.

Interiér Audi S8

V interiéru je samozřejmě vše digitální, dotykové. Kvalita obkladových materiálů je na špičkové úrovni. Vše je skvěle po ruce, inženýři z koncernu VW si na ergonomii dávají vždy záležet. Královská přední sedadla doplnila vzadu luxusní lavice pro tři, ale také vysoký středový tunel. Střední pasažér si tak příliš neužije, ale dva boční budou chrochtat blahem.

Pneumatický podvozek u S8 je úžasný, zvládá vyžehlit všechno. Má však mnohem více výhod. Auto se při otevření dveří nadzvedne o pět cm, aby se vám snáze nastupovalo. Nebo při hrozícím bočním nárazu zvedne jeden bok, aby náraz schytala pevná prahová konstrukce a ne dveře. Kvalita prediktivního pružení s možností regulace je skutečně na nejvyšší úrovni.

Karoserie Audi S8

Ani obrovské jedenadvacetipalcové disky s ultratenkým obutím ho nedokázaly rozházet. Auto „čte“ vozovku před vámi a samočinně jí přizpůsobuje tlumení. Výsledkem je plavná jízda jako na létajícím koberci. Snad nejvíce nás překvapily přejezdy přes betonové zpomalovače, které jako by tam ani nebyly.

Zaujaly nás také nové digitální matrixové LED světlomety, které fungují již vysloveně jako černobílé projektory. Při startu na zeď promítnou různé uvítací animované show, během jízdy osvětlují cestu a stíní ostatní vozidla. Stejně skvělá je motorizace Audi S8. Motor 4,0 V8 disponuje úžasným tahem, ale také pěkným zvukem, zejména zvenčí. V interiéru si jej díky skvělému odhlučnění až tak neužijete. Mohutných 800 Nm a 571 koní snad ani nepotřebuje komentář.

Zaujal nás otevřeným sportovním nasáváním vzduchu jako na závodních speciálech. Spřažený je s 8-stupňovým automatem Tiptronic, který funguje velmi decentně. Pohon Audi S8 je samozřejmě na všechny čtyři kola. Vzadu nechybí sportovní diferenciál, ani systém natáčení zadních kol. Dlouhodobá spotřeba byla 14,5 l/100 km.

Zdroj: autobild-pluska.sk, top-voziky.cz