První SUV Ferrari se blíží a motor V-12 je pravděpodobný

Tento svatokrádežný výtvor, o němž se proslýchá, že ponese jméno Purosangue, se má začít vyrábět ještě letos a zákazníci si jej mají vyzvednout v roce 2023. První SUV od Ferrari.

Co očekáváme od prvního SUV Ferrari?

Hybridní pohonné ústrojí. Pravděpodobně s motorem V-12 a možná i s dvojitým turbodmychadlem V-8 jako menší variantou. První SUV Ferrari začnou vyrábět letos. Dodávky zahájí již v roce 2023.

Ti, kdo nakupují na samém vrcholu pyramidy výkonných SUV. Například Lamborghini Urus nebo Aston Martin DBX 707 – možná počkají, až uvidí, co vytvořilo Ferrari. Stejně tak budou chtít počkat i zástupy fanoušků závodních koní. Čekání je téměř u konce. Ferrari uvedlo, že Purosangue (italsky „plnokrevník“) začnou vyrábět ještě letos a dodávky zahájí v roce 2023.

Enzo Ferrari byl vždy proti myšlence čtyřdveřového Ferrari. Jeho bývalý šéf Sergio Marchionne na otázku ohledně vyhlídky na první SUV Ferrari slavně odpověděl: „To byste mě museli nejdřív zastřelit.“ V současnosti se však Ferrari chystá na SUV, které by se dalo pořídit v roce 2020. Enzo je již desítky let pryč a Marchionne zemřel (z přirozených příčin) v roce 2018. Ferrari oznámilo své záměry s SUV ve stejném roce.

Současná platforma

Stávající platformu Ferrari s motorem vpředu upravili tak, aby vyhovovala tvaru SUV. To znamená, že zadní náprava je pravděpodobná a hybridní pohonné ústrojí je téměř jisté s možností elektricky poháněné přední nápravy jako u modelu SF90. Ferrari důrazně naznačilo, že použije nový motor V-12. Pravděpodobný je i osmiválec se dvěma turbodmychadly. Ať už bude počet válců jakýkoli, pokud chce mít Ferrari nejrychlejší užitkový vůz na světě. A vy víte, že chce! Musí tedy dosáhnout maximální rychlosti překonávající Urus 304 km/h a DBX 310 km/h.

Kolují zvěsti o zadních výklopných dveřích. Sebevražedných dveřích nebo dveřích kočáru, jak jim říká Rolls-Royce – a o skleníku bez B-sloupků. Aby bylo zřejmé, že se jedná o SUV značky Ferrari, je na kapotě umístěn odznak. Odznak v mřížce chladiče – tančící kůň. Purosangue, kterého spatřili v továrně, měl na blatníku znak Scuderia.

Zdroje: Car and Driver, Vapol