Cadillac Lyriq se dočká snížení ceny

Změny v modelovém roce jsou obvykle spojené s malým zvýšením ceny, avšak automobilka Cadillac si dovoluje nesouhlasit se svým EV Lyriq

V dnešní době se stalo snížení cen vzácností. Změny v modelovém roce jsou obvykle spojené s malým zvýšením ceny. Avšak automobilka Cadillac si dovoluje nesouhlasit se svým prvním elektromobilem na baterie, kterým je model Lyriq.

Cadillac Lyriq

Pro modelový rok 2024 dojde u modelu Cadillac Lyriq ke snížení ceny. A to ze startovací ceny 1,43 mil. korun pro modelový rok 2023 na přibližně 1,36 mil. korun. Tento údaj uvedla automobilka na svých spotřebitelských webových stránkách. Cena se vztahuje na základní výbavu s pohonem zadních kol a jedním motorem a zahrnuje poplatek za dopravu do místa určení.

Pro modelový rok 2024 dojde u modelu Cadillac Lyriq ke snížení ceny
Cadillac Lyriq

Mezitím má mít Lyriq 2024 s pohonem všech kol startovací cenu kolem 1,45 mil. korun. Tedy rovněž o něco nižší než 1,48 mil. Kč pro modelový rok 2023.

Nejen úpravy cen

Tento krok, jehož cílem chce Cadillac dosáhnout konkurenceschopné ceny na trhu luxusních elektromobilů střední třídy, se však neobejde bez kompromisů v oblasti standardní výbavy.

V prohlášení zaslaném Motor Authority mluvčí Paige Tatulliová uvedla, že Cadillac upravil ceny tak, aby odrážely obsah vozidla. To znamená, že základní Cadillac Lyriq by mohl přijít o některé prvky standardní výbavy, aby se zohlednila nižší cena. Nicméně automobilka zatím neoznámila, které z nich mají být odstraněné.

Za zmínku stojí, že Cadillac Lyriq RWD disponuje výkonem 340 koní (253 kW) a točivým momentem 440 Nm z jediného motoru
Interiér Cadillacu Lyriq

Cadillac je stále ve fázi předobjednávek modelu Lyriq 2024. Pro zařazení do fronty se musí uhradit vratná částka cca 2 200 korun za předobjednávku. Dodávky se očekávají na jaře 2023.

Lyriq se zpočátku nabízel za základní cenu 1,36 mil. dolarů za verzi RWD Debut Edition, která se údajně vyprodala během 10 minut. Jednalo se o speciální cenu pro první zákazníky Cadillacu s elektrickým pohonem. Běžná sériová verze Lyriq RWD se již několik měsíců poté prodávala za běžnou cenu pro modelový rok 2023.

Za zmínku stojí výkon

Za zmínku stojí, že Cadillac Lyriq RWD disponuje výkonem 340 koní (253 kW) a točivým momentem 440 Nm z jediného motoru. Jeho 100kWh baterie má podle odhadů EPA zajistit dojezd 502 km.

Zdroje: motor1, Top-Vozíky