Stávka společnosti Lufthansa – varuje před rozsáhlým přerušením letů ve středu

V Německu se v současné době stávkuje v různých odvětvích, zejména však v dopravě. Ve středu se chystá stávka letecké společnosti Lufthansa

V Německu se v současné době stávkuje v různých odvětvích, zejména však v dopravě, kde se vedou různé spory. Zítra se chystá stávka německé letecké společnosti Lufthansa kvůli sporům o mzdy.

Stávka společnosti Lufthansa ve středu

Odbory vyzvaly pozemní personál společnosti Lufthansa, aby ve středu 6. února na jeden den odešel z práce. Stávka se vede kvůli sporům o mzdy. Jedná se také o poslední z několika stávek v dopravě v Německu.

Cestující měli být o zrušení jejich letů informovaní do dnešní šestnácté hodiny.

Odborový svaz Ver.di v pondělí uvedl, že vyzývá pozemní personál německých aerolinek na letištích ve Frankfurtu, Mnichově, Hamburku, Berlíně a Düsseldorfu ke stávce. Stávka začne ve středu 7. února ve čtyři hodiny ráno a potrvá 27 hodin.

Odborový svaz požaduje při vyjednávání pro téměř 25 000 zaměstnanců, včetně pracovníků odbavení, odbavení letadel, údržby a nákladní dopravy, zvýšení mezd o 12,5 % nebo alespoň o 500 eur měsíčně navíc
Stávka společnosti Lufthansa proběhne ve středu

Odborový svaz požaduje při vyjednávání pro téměř 25 000 zaměstnanců, včetně pracovníků odbavení, odbavení letadel, údržby a nákladní dopravy, zvýšení mezd o 12,5 % nebo alespoň o 500 eur (12 600 Kč) měsíčně navíc.

Lufthansa uvedla, že pracuje na zvláštním jízdním řádu, a kritizovala rozsah stávky na počátku sporu.

Německo zasáhla série stávek v cestovním ruchu

Důsledky vyjednávání o smlouvách v železniční, letecké a místní dopravě způsobily v Německu několik frustrujících týdnů pro cestující a dojíždějící.

Ver.di minulý čtvrtek svolal bezpečnostní pracovníky na většině velkých německých letišť k jednodenní stávce, která vyvolala rozsáhlé rušení letů. V pátek uspořádali stávku, která vedla ke zrušení místních autobusů, tramvají a vlaků metra ve velké části Německa. Takovéto několikahodinové nebo jednodenní „výstražné stávky“ jsou běžnou taktikou při vyjednávání o smlouvách v Německu.

Německé železnice jsou zapojené do sporu, který se soustředí na požadavek odborů strojvedoucích na kratší pracovní týden.

Po pětidenní stávce z minulého měsíce se odborový svaz GDL vrátil k jednání s hlavním státním železničním dopravcem Deutsche Bahn a dohodl se, že do 3. března neplánuje žádné další stávky.

Týká se váš let stávky společnosti Lufthansa?

Lufthansa uvádí, že v důsledku stávky očekává „rozsáhlé dopady“ na svůj letový program ve dnech 7. až 8. února.

Cestující, kteří mají na tyto dny rezervované lety, měli být dnes (v pondělí) přibližně do 16:00 informovaní o zrušení letů a možnostech jejich přebookování prostřednictvím e-mailu nebo aplikace společnosti Lufthansa. Společnost cestujícím doporučovala, aby pravidelně kontrolovali aktuální informace.

Pokud jsou lety zrušené v krátké době a není k dispozici žádný vhodný náhradní let, letecká společnost obvykle umožňuje cestujícím bezplatnou výměnu letenky za jízdenku na vlak Deutsche Bahn.

Zdroje: euronews, TowPoint