Audi RS6 Avant se stane ještě extrémnějším vozem

Šéf Audi Sport Sebastian Grams naznačil, že osmiválec, který se nachází v modelu RS6 Avant, by měl mít ještě více výkonu

V rozhovoru pro Autocar šéf Audi Sport Sebastian Grams důrazně naznačil, že osmiválec, který se nachází v modelu RS6 Avant, by měl nabídnout ještě více výkonu. Od roku 2026 začne Audi uvádět na trh pouze elektromobily. Do roku 2032 zcela ukončí výrobu vozidel se spalovacími motory. Starý dobrý ICE je sice na pokraji svých sil, ale Audi pracuje na labutí písni pro vysoce výkonné aplikace.

Více výkonu do modelu RS6 Avant

Superkombi s motorem o objemu 4,0 litru se dvěma turbodmychadly už v modelech RS6 a RS7 Performance, které se uvedly na trh koncem loňského roku, produkuje mohutný výkon 621 koní (463 kW) a točivý moment 850 Nm. Na otázku, zda německá luxusní značka s modernizací RS6 skončila, odpověděl šéf Audi Sport: „Ne, můžeme jít ještě dál. Můžeme vůz ještě více posílit, zvýšit jeho výkon, udělat ho ještě ostřejším.“

Audi už odhalilo tvrdší RS6 Avant s tímto divokým konceptem GTO na oslavu 40 let Quattra
Vylepšený RS6 Avant koncept GTO znamená oslavu 40 let od modelu Quattro

Odmítl upřesnit, co to znamená. Nicméně Audi už odhalilo tvrdší RS6 Avant s tímto divokým konceptem GTO na oslavu 40 let Quattra. Autocar spekuluje, že drsnější verze by se mohla objevit už v roce 2024. A to vzhledem k tomu, že Grams britským novinářům řekl, že model RS se spalovacím motorem se objeví někdy v příštím roce. Možná však narážel na silnější RS3, která je zřejmě také v přípravě s posíleným řadovým pětiválcem.

Ohromující model a novinky značky

Abychom nezapomněli, šéf designu Audi Marc Lichte již slíbil, že finální vlna modelů RS poháněných spalovacím motorem má být „ohromující“. Vzhledem k tomu, že modely TT RS a R8 odcházejí do důchodu, aniž by za ně objevily přímé náhrady, měly by být pro nadšence pozitivní zprávou tyto silnější verze RS běžných modelů.

Špionážní snímky odhalily, že se objeví další RS4 Avant, ale získá nové jméno. Audi totiž přechází na lichá čísla pro vozy s ICE a sudá čísla pro elektromobily. Jakkoli to může znít divně, znamená to, že se objeví RS5 Avant. Zatímco jeho větší bratr si podle očekávání zachová čistě ICE, nový konkurent AMG C63 kombi přejde na plug-in hybridní uspořádání.

Zdroje: motor1, TowPoint