Alpine A110 R Fernando Alonso v limitované edici

Bude vyrobeno pouze 32 exemplářů Alpine A110 R Fernando Alonso, každý s barevným schématem a detaily interiéru na míru

Bude vyrobeno pouze 32 exemplářů Alpine A110 R Fernando Alonso, každý s barevným schématem a detaily interiéru na míru.

Alpine A100 R

Navzdory jeho poněkud neslavnému odchodu ze svého týmu Formule 1 vzdává Alpine hold Fernandu Alonsovi limitovanou verzí s označením A110 R. Nový model Alpine A110 R s příhodným názvem Fernando Alonso těží z jedinečného schématu lakování a interiéru, výbavy a nastavení zavěšení podepsané dvojnásobným mistrem světa F1.

Nová speciální edice se omezí na pouhých 32 kusů, jako souhlas s Alonsovým počtem vítězství ve Formuli 1. Edice se vyvedla ve stejném matně modrém odstínu vnějšího laku jako aktuální vůz Alpine F1, s leskle černými prvky na přední kapotě z uhlíkových vláken. Zadní část má také lesklou černou grafiku podél své šířky spolu s černými úchyty na krk pro zadní křídlo R.

Oranžové brzdové třmeny sedí za koly z uhlíkových vláken podepsaných Španělem a obvyklé emblémy francouzské vlajky A110 nahradili žlutými, oranžovými a modrými prvky, které označují Alonsovy ochranné známky. Uvnitř oranžové záblesky zvýrazňují středový pruh volantu a lehké látkové madla dveří. Alonsův podpis je také vyšitý na sedadlech a do slunečních clon vyleptali laserem citát – „Na vrchol hory vede více než jedna cesta“.

Výbava edice

Stejně jako standardní A110 R je edice Fernanda Alonsa vybavená nastavitelným systémem odpružení navrženým pro lepší výkon na trati. Přičemž sám Alonso schválil nastavení na okruhu v Barceloně F1. R již sedí níže než standardní A110, ale zákazníci mohou na přání snížit světlou výšku o dalších 10 mm.

1,8l přeplňovaný motor A110 R posílá na zadní kola výkon 296 koní a 340 Nm točivého momentu. Umí zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. S hlasitějším výfukovým systémem a zvýšeným přítlakem oproti A110 S je R nejagresivnější iterací kupé s motorem uprostřed. Dosahuje maximální rychlosti 284 km/h. Je také o 34 kg lehčí než S, a to díky karoserii, kolům a sedadlům z uhlíkových vláken.

Každý z 32 vozů Alpine má mít jedinečnou vnitřní plaketu jako poctu jednomu z Alonsových vítězství v závodě. Podepsaná replika helmy mistra světa má být také zahrnutá v ceně, kterou však ještě tvůrci neoznámili.

Zdroje: autoexpress, Towpoint