Apex Edition: Nová edice pro Bentley Bentayga je tady

Dva týdny po odhalení edice Bentaygy Black Edition přichází Bentley s další edicí s označením Apex Edition, která je lehčí než základní vůz

Speciálních edic luxusních modelů se v poslední době robí jako šafránu. Dva týdny po odhalení Bentaygy Black Edition přichází Bentley s další edicí s označením Apex Edition. Bentley vzal téměř 2,5tunový luxusní vůz a odstranil hmotnost, kde se dalo.

O téměř 100 kg lehčí než standardní Bentayga

Apex Edition shodila zhruba 97 kilogramů ve srovnání se standardní Bentaygou S. Polovina této ušetřené hmotnosti pochází z desetipaprskových 22palcových kol z uhlíkových vláken. Druhá polovina pochází z nové sady karbon-keramických brzdových rotorů orientovaných na výkon.

Co se týče vzhledu, interní tým Mulliner společnosti Bentley navrhl šest vybraných livrejí. Automobilka také uvítá i vytvoření modelu na zakázku, tedy pokud to vaše peněženka zvládne.

Abyste nezapomněli, ve které speciální edici se nacházíte, Bentley laskavě označil Apex Edition speciálním označením uvnitř i zvenčí
Interiér Bentaygy ve speciální edici Apex

Všech šest modelů navržených společností Mulliner dostalo do výbavy závodní pruh, který se táhne od přídě k zádi přes kapotu a střechu vozu. Kupci loňských vozů Bentley Continental GT Le Mans Edition dostanou možnost objednat si Bentaygu Apex Edition ve stejném provedení a barvě.

Specifikace nové edice

Co se týče specifických prvků, vpředu a vzadu se nachází nové spoilery. Prahy a kryty zrcátek mají povrchovou úpravu z uhlíkových vláken. Uvnitř verze Apex Edition se nachází velké množství uhlíkových vláken, přičemž tento materiál se táhne přes palubní desku a pokrývá středovou konzolu.

Abyste nezapomněli, ve které speciální edici od Bentley se nacházíte, značka laskavě označila Apex Edition speciálním označením uvnitř i zvenčí.

Pod kapotou a výroba speciální edice

Pohon zajišťuje dvakrát přeplňovaný osmiválec Bentley o výkonu 542 koní. O něco těžší standardní Bentayga S zvládne zrychlení z 0-100 km/h za pouhých 3,5 sekundy.

Vzhledem k tomu, že Apex Edition snižuje pohotovostní hmotnost Bentaygy S pouze o 1,8 %, neočekáváme, že by limitovaná verze byla nějak významně rychlejší.

Výroba se celosvětově omezí na pouhých 20 kusů. O cenách Bentley mlčí, ale je jasné, že speciální edice dostane mastnější cenu, než je startovací cena Bentaygy S s motorem V-8. Její cena činí 243 025 dolarů (5 713 000 korun).