P Zero Plus 3 – Pirelli rozšiřuje svou nabídku

Společnost Pirelli uvedla na trh novou pneumatiku P Zero Plus 3 ve své nabídce celoročních pneumatik. Pneumatiku určili výhradně pro severoamerický trh a zaměřenou na vysoce výkonné vozy. Novinka z řady Pirelli Plus se připojuje k šesti dalším pneumatikám a je nejvýkonnější z celé skupiny.

Koneckonců stále více sportovních, a dokonce plnohodnotných sportovních vozů přichází s celoročními pneumatikami již z výroby. Například Chevrolet Corvette a Camaro, Ford Mustang, Subaru BRZ a Toyota GR86. Ačkoli se celoroční pneumatika nikdy nevyrovná letní pneumatice ani na suchu, ani na mokru, i majitelé sportovních vozů se rozhodují, že dnešní celoroční pneumatiky s hmotností blízkou 1 g nabízejí dostatečnou přilnavost na suchu a delší životnost a navíc si poradí s nízkými teplotami nebo dokonce sněhovým popraškem.

Kombinace řady P Zero a Pirelli Plus

Pneumatika P Zero AS Plus 3 kombinuje výkonnost řady P Zero společnosti Pirelli spolu s ostatními pneumatikami řady Pirelli Plus. Má také nový dezén, směs a konstrukci. Dodávají ji s omezenou zárukou na 80 000 km, která podle Pirelli překonává záruku na letní pneumatiky. Pirelli také používá nový systém horizontálního propojení 3-D lamel se zvýšenou tuhostí dezénu. Tento systém zlepšuje výkon na sněhu, a ve směsi jsou polymery, které podle Pirelli zajišťují rovnoměrnější a efektivnější opotřebení. Pirelli tvrdí, že pneumatika bude za mokra nebo na sněhu fungovat na 99 % stejně dobře jako nová, když je běhoun z poloviny opotřebený, částečně proto, že se lamely při opotřebení běhounu otevírají.

pirelli p zero all season plus 3
P Zero Plus 3

Při vývoji této nové pneumatiky kladli inženýři společnosti Pirelli důraz na zlepšení kilometrového výkonu díky změnám dezénu běhounu a použitých směsí. Pirelli o pneumatice říká: „Navrhli jsme ji tak, aby poskytovala plynulé opotřebení, lepší trakci na sněhu, vynikající výkon na mokru a pohodlnou jízdu se sníženým hlukem v kabině“.

Pneumatika P Zero AS Plus 3 je k dispozici v 31 rozměrech od 17 do 22 palců. Takže je k dispozici pro širokou škálu vozidel. Mezi jejich klíčové montáže této pneumatiky patří Ford Mustang, Genesis G80, BMW řady 3 a Mercedes-Benz třídy C.

Vyjížďka na P Zero AS Plus 3

Během pobytu v Las Vegas nám společnost Pirelli nasadila tuto pneumatiku na různé vozy, abychom s ní mohli jezdit v různých podmínkách. S několika vozy SUV jsme se proháněli po malé silniční trati. Na pneumatikách Scorpion AS Plus 3 jsme vyjeli do Údolí ohně. A to z důvodu vyzkoušení podmínek na mokré, suché i běžné silnici. Na okruhu Pirelli představila pneumatiky P Zero AS Plus 3 na vozech Toyota Supra. Sedany měly pneumatiky P7 AS Plus 3 HP, které mají vyváženější atribut nejvhodnější pro osobní vozy.

pirelli p zero all season plus 3
Pirelli

Celoroční pneumatiky

Když jsme s různými vozy objížděli různé tratě, byly tyto celoroční pneumatiky lepší, než jsme očekávali. Opravdu jsme cítili, jak přilnavě drží na silnici. Na otázku, proč se společnost Pirelli rozhodla nasadit dané pneumatiky na dané vozy, odpověděla, že při rozhodování hraje roli několik faktorů. Zaprvé jsou vybrána populární a uznávaná vozidla, která oslovují širší veřejnost. Zadruhé, aby demonstrovali různé možnosti použití celoročních dezénů. Zástupce společnosti Pirelli nám také sdělil, že prioritou je zdůraznění schopností. Zejména zdůraznění v oblasti „trakce, ovladatelnosti, brzdění a hlavně komfortu za různých povětrnostních podmínek“.

Severoamerický trh již dlouho kupuje celoroční pneumatiky ve velkém množství. Podle společnosti Pirelli je dnes 94 % všech prodaných pneumatik celoročních. Stále více variant, které se přiklánějí k vysokým výkonům, přivádí řidiče sportovních vozů k celoročním pneumatikám. Kupující si vybírají jednu pneumatiku, kterou lze používat po celý rok a která dokáže dobře fungovat za horkého, chladného i přechodného počasí. Pneumatika P Zero AS Plus 3 se odlišuje zárukou na 80 000 km a přináší solidní výkon na mokru i suchu.

Pokud jde o nás v redakci Car and Driver, budeme i nadále střídat letní a zimní pneumatiky, abychom z každého vozidla, které řídíme, dostali co nejlepší výkon, ale je dobré vidět, že celoroční pneumatiky stále zvyšují svou úroveň.

Zdroj: caranddriver, Vapol