Polestar 5 vypadá nádherně, ale nemá zadní okno

Vaši pozornost bychom však rádi obrátili k modelu Polestar 5, protože ten se na výstavě objevil bez jakéhokoli maskování

Na zahajovacím dni Polestar Day, který se konal v Los Angeles, se poprvé sešly všechny modely společnosti. Účastníci se mohli posadit za volant modelu Polestar 2 2024 a svézt se v prototypech Polestar 3 a Polestar 4, které řídili inženýři a odborníci společnosti. Nechyběl ani koncepční Polestar 6 jako budoucí elektrický roadster. Vaši pozornost bychom však rádi obrátili k modelu Polestar 5, protože ten se na výstavě objevil bez jakéhokoli maskování.

Elektromobil Polestar 5

Dá se říci, že na tento nový model čekáme už dlouho, a to vzhledem k tomu, že koncept Precept předznamenal konkurenta Porsche Taycan už v únoru 2020. Za téměř čtyři roky, které od té doby uplynuly, dceřiná společnost Volva odhalila maskované prototypy, včetně maskovaného vozu, který se letos vydal na slavný kopec v Goodwoodu. Nyní je maskování Polestaru 5 konečně pryč. Vůz se však začne prodávat až v roce 2025.

Pětidveřový elektrický liftback, označovaný jako GT, nebude mít zadní okno
Elektrický model Polestar 5 nemá zadní okno

Vůz bez zadního okna

Pětidveřový elektrický liftback, označovaný jako GT, nebude mít zadní okno, vzhledem k tomu, jak vyspělé jsou dnes couvací kamery. Tudíž by to neměl být velký problém. Přesto počítáme s tím, že některé lidi může absence zadního skla odradit. V porovnání s Taycanem a jeho sesterským modelem Audi E-Tron GT, které mají víko zavazadlového prostoru, má vůz hrabivou linii střechy připomínající kupé a praktičtější zadní dveře. Oproti konceptu přišel o ultratenké boční kamery a sebevražedné dveře, naopak získal B-sloupek a menší kola.

Technologie nabíjení StoreDot

Tento elektrický model Polestar 5, který se začne vyrábět v Číně, má začít využívat technologii „extrémně rychlého nabíjení“. Tato technologie se nazývá (XFC) StoreDot. Technologie slibuje, že během pouhých pěti minut dodá baterii dostatek energie na dojezd až 160 km, aniž by došlo k degradaci baterie. Prototypy mají novou technologií testovat v roce 2024. Nejprve se však uvidí, zda se objeví u sériových vozidel od prvního dne.

Zdroje: motor1, Vapol