ABT Urus Scatenato s výkonem 810 koní

ABT Sportsline, hlavní tuner koncernu VW, se pokouší spolupracovat s Lamborghini. Jeho aktuálním projektem je model ABT Urus Scatenato

ABT Sportsline, hlavní tuner koncernu VW, se pokouší spolupracovat s Lamborghini. Jeho aktuálním projektem se stal ABT Urus Scatenato, což v italštině znamená „nespoutaný“ nebo „zuřivý, divoký“. Model Urus Scatenato, který je omezený na 99 kusů, slibuje, že dostojí svému názvu a bude představovat směs výkonu a exkluzivity.

Specifikace limitovaného vozu ABT Urus Scatenato

Stejně jako u sedanů a vozů Audi vychází ABT z výkonově orientovaných verzí Lamborghini Urus, přidává výkon a provádí jemná designová vylepšení. Urus Performante není v motorovém prostoru žádný břídil. Nabízí totiž výkon 666 koní z dvakrát přeplňovaného motoru V8 o objemu 4,0 litru. Přesto ABT nějakým způsobem našel dalších 144 koní pomocí své technologie Power R.

SUV dostalo souvislý spoiler se středovou lamelou vpředu s upravenou zadní lištou a křídlem, které vylepšují agresivní vzhled Urusu a vytvářejí dodatečný přítlak
Pro lepší výkon má Urus Scatenato vylepšenou aerodynamiku

Aby pomohl odvést dodatečný výkon, vylepšil ABT aerodynamiku modelu Urus Scatenato. SUV dostalo souvislý spoiler se středovou lamelou vpředu s upravenou zadní lištou a křídlem, které vylepšují agresivní vzhled Urusu a vytvářejí dodatečný přítlak.

Uhlíková vlákna

V pokračování tématu decentních vylepšení jsou v celém modelu Urus použitá uhlíková vlákna. Zdobí kryt motorového prostoru, uvolnění a kryt motoru. Uvnitř jsou dominantním designovým prvkem lesklá odhalená uhlíková vlákna. Pokrývá obložení rámu sedadel, řadicí páku a další ozdobné prvky.

Také exteriér dostal úpravu z odhalených uhlíkových vláken na kryty zrcátek, lemy blatníků, boční prahy a výdechy na kapotě
Na voze je spousta prvků z uhlíkových vláken

Také exteriér dostal úpravu z odhalených uhlíkových vláken na kryty zrcátek, lemy blatníků, boční prahy a výdechy na kapotě. To dodává na hrozivosti, kterou naznačují 23palcová kola ABT High-Performance IRL. Výfukový systém vybavený čtyřtrubkovými titanovými koncovkami výfuku ABT navíc nabízí dokonalý soundtrack pro osmiválec Scatenato.

Nadupaný koňmi

Jako celek se Urus Scatenato podobá Audi RS Q8 Signature Edition, které ABT vyvinulo v loňském roce. Q8 sdílí platformu s Porsche Cayenne a Lamborghini Urus a používá variantu osmiválce 4.0 twin-turbo o výkonu 790 koní. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,2 sekundy. S dostatečným rozvorem se dostane až na 315 km/h, takže je znatelně rychlejší než sériové RS Q8.

Uvnitř jsou dominantním designovým prvkem lesklá odhalená uhlíková vlákna
Uhlíková vlákna byla použita také v interiéru modelu Urus Scatenato

ABT Sportsline neposkytla výkonnostní čísla pro Urus Scatenato, ale lze se vsadit, že zuřivá verze Urusu se dočká podobných vylepšení. A pokud je sériový Urus Performante na Hockenheimu rychlejší než Porsche Cayman GTS 4.0, představte si, co dokáže s dalšími 144 koňmi.

Zdroje: motor1, TowPoint