Ora Funky Cat získala větší baterii

Ora Funky Cat, svérázný konkurent Volkswagenu ID 3 od čínské firmy Great Wall Motor, získal větší baterii pro lepší dojezd. Elektrický hatchback, který je již k dispozici s 48 kWh baterií a dojezdem 309 km, lze nyní zvolit také s 63 kWh jednotkou, která podle testu nabízí dojezd 415 km.

Cena takto vybaveného modelu First Edition+ je 33 795 liber (950 000 Kč). To je o 1800 liber (50 000 Kč) více než u standardního modelu Funky Cat. Získá také prvky výbavy, jako jsou vyhřívaná, ventilovaná a masážní přední sedadla, panoramatické střešní okno, vyhřívaný volant a parkovací asistent. Kupující také získají jedinečné odznaky, rohožky a klíče.

Ora Funky Cat

Ora Funky Cat: First Edition+

First Edition+ však bude alespoň zpočátku omezená, ve Velké Británii bude k dispozici pouze 50 exemplářů. Objednávky společnost přijímá od 12. října.

First Edition+ patří do první řady plánovaných aktualizací pro Funky Cat, uvádí Ora. Bezdrátové systémy Apple CarPlay a Android Auto momentálně testují. Nicméně díky aktualizaci softwaru je brzy uvidíme v nabídce celé modelové řady. Elektromobil vstoupil na britský trh na podzim loňského roku v omezeném provedení First Edition s 48kWh baterií, která mu zajišťuje dojezd 309 km.

Standardní výbava všech vozů zahrnuje adaptivní tempomat, 360 stupňovou kameru, LED světlomety, 18 palcová kola z lehkých slitin, bezdrátové nabíjení telefonu a kabelové zrcadlení smartphonu. Od uvedení na trh byly k dispozici čtyři barvy laku – zelená, černá, červená a šedá – každá s možností kontrastní střechy.

Díky větší baterii nabízí Ora Funky Cat více než dvojnásobný dojezd než podobně drahá Mazda MX-30 a o něco větší než dokonce i špičkový Renault Zoe. Nakonec bude k dispozici i střední varianta s 58 kWh a dojezdem 335 km.

Ora Funky Cat – interiér

Všechny vozy jsou schopny nabíjet 80kW z rychlonabíječky CCS, zatímco 6,6kW jednofázové a třífázové 11kW střídavé nabíjení je standardem pro všechny modely.

Energie je přenášena na motor na přední nápravě. Konfigurace pohonu podle šéfů společnosti Ora napomůže popularitě vozu na mokrých britských silnicích.

Výkon

Motor dosahuje výkonu 169 koní a točivého momentu 250 N.m, díky čemuž Ora Funky Cat zrychlí z 0 na 50 km/h za 3,8 s, z 0 na 100 km/h za 8,5 s a dosáhne maximální rychlosti 160 km/h.
Funky Cat měří na délku 4235 mm, na šířku 1825 mm a na výšku 1596 mm, takže se rozměrově blíží ID 3. Rozvor 2650 mm znamená, že se vzadu pohodlně usadí i dva metry vysocí dospělí.

Konečným cílem společnosti Great Wall je prodat ve Velké Británii 50 000 vozů Funky Cats ročně. Další model uvidíme příští rok. Nakonec se vytvoří ucelená modelová řada zahrnující hatchbacky i SUV, z nichž některé se již prodávají v Číně.

Zdroj: autocar, Vapol