Faraday Future FF 91 se začne vyrábět v březnu

Plně elektrické luxusní SUV Faraday Future FF 91 se začne vyrábět v březnu a první dodávky začnou koncem dubna

Plně elektrické luxusní SUV Faraday Future FF 91 se začne vyrábět v březnu a první dodávky začnou koncem dubna, uvedla společnost Faraday Future ve svém prohlášení. Oznámení přichází po několikanásobném zpoždění, prodeji sídla firmy, poklesu její ceny na burze a změně vedení.

Faraday Future FF 91

Společnost Faraday uvedla, že se jí podařilo získat finanční prostředky ve výši 135 milionů dolarů (2,99 mld. korun). Tato částka společnosti umožní zahájit výrobu modelu FF 91 téměř šest let po jeho představení.

Společnost Faraday uvedla, že se jí podařilo získat finanční prostředky ve výši 135 milionů dolarů
Model FF 91 se začne vyrábět po šesti letech od jeho uvedení

Automobilka, která v roce 2020 prodala své sídlo a pronajala si továrnu v kalifornském Hanfordu, plánovala vyrábět až 30 000 vozů FF 91 ročně. Avšak podle dřívějších zpráv se uskutečnilo pouze 401 předběžných objednávek. Společnost také neupřesnila, kolik vozů vyrobí po zahájení výroby.

Luxusní elektrický vůz

Přesto je Faraday Future FF 91 působivým plně elektrickým vozem. Během naší krátké projížďky v roce 2020 jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli luxus a pohodlí interiéru s kapitánskými křesly, rozpoznáváním obličeje na každém sedadle a celkem 11 obrazovkami, z nichž jedna je široká 27 palců. Seznam prvků výbavy pokračuje řízením všech kol, poloaktivními tlumiči, třemi elektromotory a vektorováním točivého momentu.

Faraday popisuje model FF 91 jako "jediný produkt nové generace Ultimate Intelligent TechLuxury EV", který díky baterii o kapacitě 130 kWh nabízí podle EPA dojezd 613 km
Faraday Future FF 91 má dojezd 613 km

Faraday popisuje model FF 91 jako „jediný produkt nové generace Ultimate Intelligent TechLuxury EV“, který díky baterii o kapacitě 130 kWh nabízí podle EPA dojezd 613 km. Dále nabízí celkový výkon 1050 koní a zrychlení z 0-100 km/h 2,39 s. Dá se tedy říci, že svými parametry může konkurovat těm nejlepším a nejdražším vozům. Ve skutečnosti automobilka uvádí, že FF 91 „konkuruje Ferrari, Maybachu, Rolls-Royce a Bentley“. S cenovkou mezi 150 000 a 200 000 dolary (3,24 mil. – 4,43 mil. korun) se rozhodně řadí do horní části automobilového trhu.

Výbavy a výroba modelu FF 91

Podle webových stránek společnosti mají být zpočátku k dispozici dva stupně výbavy. A to FF 91 Futurist Alliance, který se celosvětově omezí na 300 kusů, a FF 91 Futurist.

Podle webových stránek společnosti mají být zpočátku k dispozici dva stupně výbavy
Interiér modelu FF 91

Společnost Faraday Future již dříve získala více než 400 milionů dolarů ve snaze dostat svůj první vůz do výroby. Nicméně až dosud se jí to nepodařilo. Díky nejnovějšímu kolu financování to vypadá, že FF 91 konečně spatří světlo světa jako sériový vůz.

Zdroje: insideevs, TowPoint