Irsko – nejlepší roadtripy

Irsko

Lidé si často myslí, že díky malé rozloze Irska mohou vše vidět během několika dní. To je však nemožné. Irsko má úžasnou, syrovou krásu všude, kam se podíváte, v kombinaci s rušnou společenskou kulturou, která vás vtáhne, ať jste kdekoli.

Měděné pobřeží Irska

Jedná se o jeden z těch výletů, které vám umožní jen tak se posadit a odpočívat, zatímco se kocháte úchvatnou pobřežní scenérií, kterou je Copper Coast.

Díky mnoha pobřežním procházkám a třpytivě modrým místům ke koupání nebudete mít na této krátké, ale akční trase nikdy nouzi o zábavu. A pro všechny nadějné geology je Copper Coast také částečně zařazeno na seznam globálních geoparků UNESCO pro svou jedinečnou kombinaci prostředí na tak malém území.

Copper Coast
Copper Coast

Pobřeží Mayo

Mayo je často přehlíženo jako cíl cesty v Irsku, ale má jedno z nejkrásnějších pobřeží v zemi. Nachází se zde nejvyšší hora Connachtu. Najdete zde také tajná místa ke koupání a dramatické procházky po útesech.

Při cestě po pobřeží si nezapomeňte udělat spoustu zastávek. Najdete zde spousta bezplatných aktivit, hostelů a kempů, které vám umožní zvládnout tento výlet s omezeným rozpočtem.

Pokud do svého výletu zahrnete Croagh Patrick poslední červencovou neděli, můžete se zúčastnit každoroční poutě známé jako Reek Sunday. Někteří lidé se v rámci pouti dokonce pokoušejí o tento výšlap naboso.

Irsko jako ovčí velmoc

Stará Irská vojenská cesta

Projděte hřbetem pohoří Wicklow a vydejte se po této klikaté silnici opředené temnou historií. Silnici postavili mezi srpnem 1800 a říjnem 1809, aby umožnila britské armádě přístup do hor po povstání v Irsku v roce 1798.

Dnes se po této silnici konají jedny z nejnáročnějších a nejkrásnějších túr v Irsku. Pokud vás však pěší turistika neláká, podél trasy najdete množství vynikajících restaurací, chat a center aktivit. Krása tohoto výletu spočívá v tom, že si na jeho absolvování můžete vzít tolik času, kolik chcete. Na tak malé vzdálenosti je tolik věcí k vidění a dělání, že se nikdy nebudete nudit. Pokud si na tento výlet vyhradíte několik dní, nezapomeňte se sbalit do každého počasí. Pohoří Wicklow je proslulé náhlými změnami podmínek.

Slea Head Drive

Nejlepší výlet pro poznání pravého „irství“. Začíná a končí v Dingle a má 46 km.Hospody sloužící jako železářství, bílé písečné pláže a jehňata, která si můžete pochovat. Co víc si od 46 kilometrového výletu přát?

Slea Head Drive se nachází na Dingle, jednom z nejpozoruhodnějších irských poloostrovů. Najdete zde vše od pobřežních výletů po útěky na ostrovy a jeden z nejlepších nočních životů v zemi. To vše se odehrává na malebném pozadí zelených kopců, písečných pláží a divokého Atlantického oceánu.

Když už jste na cestě, měli byste si na seznam přidat jeden z nejvyšších irských horských průsmyků – „Conor Pass“. Nachází se kousek od města Dingle a je skvělým doplňkem výletu Slea Head Drive.

Zdroje: Towpoint, Lonely Planet