10 elektromotorek do roku 2025 od Hondy

S rozšiřováním trhu bude Honda uvádět na trh elektromotorky pokrývající široké spektrum požadavků zákazníků. Uvedením více než 10 nových modelů elektrických motocyklů, na dojíždění a zábavných elektro modelů, do roku 2025, chce Honda dosáhnout ročního prodeje elektrických motocyklů na úrovni 1 milionu kusů v průběhu následujících pěti let a 3,5 milionu kusů (přibližně 15 % z celkového prodeje) do roku 2030.

Docházkové elektromotorky

Jako řešení problémů s rozšířeným používáním elektrických motocyklů, s dojezdovou vzdáleností a časem nabíjení vyvinula společnost Honda vyměnitelné baterie Honda Mobile Power Pack (MPP). MPP jsou vhodné pro firemní použití, jako jsou například dodávky malých zásilek. A řada motocyklů Honda e: baterie MPP již používají například Japonská pošta a Vietnamská pošta. Jelikož si podniky stále více uvědomují potřebu péče o životní prostředí, společnost Honda se snaží globálně rozšířit své elektromobily pro potřeby podnikání. V současnosti provádí společné testy s Thailand Post1 a plánuje spustit výrobu a prodej Benly e: v Thajsku toto září.

Elektrické mopedy EMs/ Elektrická kola EBs pro dojíždění

Více než 90 % současného celosvětového trhu s elektromotorkami (přibližně 50 milionů kusů) tvoří elektrické mopedy (EM) a elektrická kola (EB). V Číně, největším světovém trhu, jsou EM/EB široce přijímány jako vhodná forma mobility. Společnost Honda využívá své silné stránky v rychlosti místního rozvoje k vývoji produktů pro tento trh. Vzhledem k celosvětové expanzi trhu EM/EB plánuje společnost Honda uvést na trh pět kompaktních a cenově dostupných modelů EM a EB od teď do roku 2024 kromě Číny také v Asii, Evropě a Japonsku.

Honda elektromotorky

Zábavné FUN elektromobily

Honda kromě elektromobilů na dojíždění aktivně vyvíjí také elektrifikované modely v zábavné kategorii FUN. Na základě své platformy zábavních elektromobilů FUN EV, která se vyvíjí, plánuje společnost Honda v letech 2024 až 2025 uvést na trh tři velké modely FUN EV v Japonsku, USA a Evropě. Společnost Honda přinese radost z jízdy i další generaci, a to uvedením dětského elektromobilu KIDS EV.

Používání elektromotorek bez problémů a stresu

Honda založila společný podnik v Indonésii, jednom z hlavních motocyklových trhů. Účelem je provozování služby sdílení baterií s využitím MPP a motocyklů poháněných MPP. Společný podnik v současné době provozuje službu sdílení baterií na Bali. V Indii plánuje společnost Honda do konce letošního roku spustit službu sdílení baterií pro elektrické tříkolkové taxíky (takzvané „rikše“). Společnost Honda také plánuje rozšířit sdílení baterií do dalších asijských zemí. V Japonsku v dubnu letošního roku Eneos a čtyři hlavní japonští výrobci motocyklů společně založili společnost Gachaco, Inc. Ta plánuje na podzim letošního roku spustit obchod se sdílením baterií pro elektromotorky.

Standardizace baterií

V Japonsku se čtyři hlavní japonští výrobci motocyklů dohodli na společných specifikacích pro vyměnitelné baterie na základě směrnice JASO TP21003*7. V Evropě je společnost Honda součástí evropského konsorcia baterií a v Indii svými partnerstvími podporuje standardizaci vyměnitelných baterií.

Zdroj: automagazin.sk, top-voziky.cz