Společnost Sony Honda Mobility představí tři nové elektromobily, včetně SUV

Společnost Sony Honda Mobility je společný podnik společností Honda a Sony. Nyní se objevily nové podrobnosti o prvních modelech společnosti

Společnost Sony Honda Mobility je společný automobilový podnik společností Honda a Sony. Jeho cílem je vyrábět elektrická vozidla s pokročilou samořídící technologií. Nyní se objevily nové podrobnosti o tom, kdy se první modely společnosti dostanou na silnice.

Nové vozy společnosti Sony Honda Mobility

Kromě již dříve oznámeného elektrického sedanu Afeela, který se objeví v roce 2025, uvede Sony Honda Mobility na trh v roce 2027 SUV a v roce 2028 nebo později levnější kompaktní model, uvádí Nikkei Asia. Všechny tři vozy mají jezdit na stejné platformě.

Společnost Sony již dříve ukázala koncept Vision-S 02, který naznačil, jak by takové vozidlo mohlo vypadat
Sony již dříve představila koncept Vision-S 02 SUV

Kompaktní model společnosti Sony Honda Mobility by měl údajně sdílet komponenty s vlastními elektromobily vyvinutými společností Honda, aby se snížily ceny. Společnost právě ukázala koncept Saloon na veletrhu CES před uvedením sériového modelu v roce 2026.

O SUV společnosti Sony Honda Mobility zatím nemáme mnoho podrobností. Společnost Sony již dříve ukázala koncept Vision-S 02, který naznačil, jak by takové vozidlo mohlo vypadat. Sdílel designový jazyk se sedanem, ale měl vyšší podvozek a hatchback.

Sedan Afeela

Sedan Afeela, který se objeví na trhu v roce 2025, využívá přední a zadní elektromotory, z nichž každý má výkon 241 koní. Má lithium-iontovou baterii s kapacitou 91,0 kWh. Prodej ve Spojených státech by měl začít počátkem roku 2026.

Společnost Sony Honda Mobility vybavuje model Afeela technologiemi. Předprodukční model má 45 senzorů, včetně lidaru a osmi kamer. Čipy od společnosti Qualcomm by údajně poskytovaly výpočetní kapacitu pro podporu samočinného řízení na úrovni 3. To znamená, že řízení by občas stále musel převzít člověk.

Afeela má nenápadný, hladce stylizovaný exteriér. Uvnitř se nachází obrazovka pokrývající téměř celou palubní desku. Společnost Sony hodlá na tomto displeji poskytovat přístup ke svému rozsáhlému mediálnímu impériu, takže lidé mohou sledovat filmy jako Spider-Man: Across the Spider-Verse nebo hrát Fortnite.

Výroba v Ohiu?

Podle serveru Quartz by Honda některé z těchto elektromobilů vyráběla v Ohiu. Vzhledem k lokalitě by vozidla mohla využívat baterie pocházející ze společného podniku společností Honda a LG, který se nachází v tomto státě.

Zdroje: motor1, Vapol