Digitální nomádi dostávají nyní vízum i do Turecka

Nejnovější zemí, která zavedla víza pro digitální nomády pro zahraniční pracovníky na dálku, se stalo Turecko

Nejnovější zemí, která zavedla víza pro digitální nomády pro zahraniční pracovníky na dálku, se stalo Turecko. Země z Malé Asie přijímá uchazeče z většiny zemí EU, ale i ze Spojeného království, USA a Kanady.

Turecké ministerstvo kultury a cestovního ruchu vytvořilo speciální webové stránky, na nichž mohou zájemci vyplnit první fáze žádosti.

Země láká digitální nomády do zajímavých destinací

Země doufá, že digitální nomády naláká do destinací, jako je Istanbul, Dalaman na jihozápadním pobřeží a Izmir na západě.

„Tisíce let stará starobylá města, jedinečné zátoky ukryté mezi lesy, tyrkysové moře, dynamičtí lidé, velkoměsta, to vše Turecko má,“ píše se v propagační vízové stránce.

„Navíc je tato krásná země jednou z největších zemí světa z hlediska ekonomiky a obchodu, se silnými infrastrukturními službami.“

Kdo může získat digitální nomádské vízum do Turecka?

Zájemci o vízum pro digitální nomády do Turecka musí být ve věku od 21 do 55 let. Země přijímá žadatele z většiny zemí EU a také ze Spojeného království, USA a Kanady.

Město Izmir, rovněž na pobřeží Egejského moře, je ideální pro ty, kteří hledají celoroční teplo a pláže
Turecko digitálním nomádům nabízí pobřežní historické město Izmir

Mezi další podmínky pro zájemce o vízum pro nomády patří vysokoškolské vzdělání, pracovní nebo podnikatelská smlouva a schopnost prokázat měsíční příjem ve výši 3 000 dolarů nebo 2 800 eur (cca 70 000 korun). Dále mohou prokázat roční příjem ve výši 36 000 dolarů nebo 33 800 eur (cca 850 000 korun).

Jak můžete požádat o vízum pro digitální nomády v Turecku?

Žadatelé se mohou zaregistrovat a nahrát své dokumenty – včetně pasu s šestiměsíční platností a fotografie – na speciální webové stránce Digital Nomad GoTürkiye.

Pokud dostane žádost zelenou, dostanete identifikační certifikát digitálního nomáda. Certifikát si pak můžete vzít s sebou do tureckého vízového centra nebo na konzulát v místě svého bydliště.

Nejlepší místa pro digitální nomády v Turecku

Webové stránky pro digitální nomády také propagují destinace v celé zemi jako nejlepší místa pro pracovníky na dálku.

Istanbul je „obchodním centrem s velkými společnostmi i malými start-upy, metropolí s 20 miliony obyvatel, místem setkávání různých kultur a historickým centrem, kde se sbíhají cesty tisíciletých civilizací“.

Digitální nomádi zde najdou silnou dopravní infrastrukturu s několika linkami metra a autobusů a trajekty mezi evropskou a asijskou částí země, uvádí se na webových stránkách. Uvádí se zde také, že je snadné najít plně zařízené byty k pronájmu.

Dalaman na pobřeží Egejského moře „nabízí skvělé dopravní možnosti, snadný únik před davy lidí, působivou nabídku volnočasových aktivit a silnou infrastrukturu pro ty, kteří chtějí z tohoto ráje na zemi pracovat“.

Město Izmir, rovněž na pobřeží Egejského moře, je ideální pro ty, kteří hledají celoroční teplo a pláže oceněné Modrou vlajkou.

Zdroje: Euronews, TowPoint