Ford Ranger Wildtrak X – terénní vůz pro Austrálii

Severní Amerika stále čeká na nový Ford Ranger, ale Austrálie se dočkala dalšího provedení tohoto vozu střední třídy s označením Wildtrak X

Zatímco Severní Amerika stále trpělivě čeká na nový Ford Ranger, Austrálie se dočkala dalšího provedení tohoto vozu střední třídy. Nový Wildtrak X vyplňuje mezeru mezi běžným modelem Wildtrak a robustním Raptorem. Označuje se spíše jako speciální edice než jako úroveň výbavy. Je rovněž první verzí, která nabízí dvoulitrový turbodiesel v kombinaci se systémem plného pohonu 4WD namísto částečného.

Specifikace modelu Wildtrak X

Ve srovnání s verzí Wildtrak, která není součástí modelu X, má nový Ranger širší rozchod kol (+30 mm vpředu i vzadu) a také o 26 mm větší světlou výšku.

Podle Fordu se tento vůz, který se hodí kamkoli, může pochlubit "speciálně vyladěným" odpružením pro dlouhé cesty a přepravu nákladu bez omezení komfortu
Model Wildtrak X má nosnost 3 500 kg

Podle Fordu se tento vůz, který se hodí kamkoli, může pochlubit „speciálně vyladěným“ odpružením pro dlouhé cesty a přepravu nákladu bez omezení komfortu. Zachovává si také velkorysou nosnost 3 500 kg a jezdí na nových 17″ kolech obutých do terénních pneumatik General Grabber AT3 o rozměru 265/70 R17.

Wildtrak X jezdí na nových 17" kolech obutých do terénních pneumatik General Grabber AT3 o rozměru 265/70 R17
Wildtrak X jezdí na 17″ kolech

Za zmínku stojí také tlumiče Bilstein, jedinečná přední mřížka s pomocnými LED diodami, boční stupačky z litého hliníku a černé nápisy. Důležitějším vylepšením je systém Trail Control. Jedná se o tempomat pro jízdu v terénu při rychlosti nižší než 32 km/h. Aby to Ford ještě více osladil, přihazuje systém Rock Crawl. Tento systém maximalizuje přilnavost v náročných terénních podmínkách, když je vůz v režimu 4WD s nízkým rozsahem.

Pod kapotou modelu Wildtrak X

Zmíněný čtyřválcový vznětový motor s dvojicí turbodmychadel disponuje výkonem 201 koní a točivým momentem 369 Nm. Výkon se přenáší na vozovku prostřednictvím desetistupňové automatické převodovky. Jednotka o objemu 2,0 litru vyžaduje AdBlue a je první verzí Rangeru, která splňuje emisní normu EU pro lehké nákladní vozy Stage 6.

Výbava terénního vozu

Ford Ranger Wildtrak X, který je k dispozici v exkluzivním oranžovém laku Cyber Orange, je vybavený maticovými LED světlomety. Dále nabízí posuvný nosič nákladu, sklopný střešní nosič a také horní přídavnou spínací baterií pro napájení příslušenství pro dodatečnou výbavu. Mezi vylepšení oproti modelu bez označení X patří audiosystém B&O a 12,4″ digitální přístrojový panel.

Mezi vylepšení oproti modelu bez označení X patří audiosystém B&O a 12,4" digitální přístrojový panel
Uvnitř se nachází 12,4″ digitální přístrojový panel

Ford Ranger Wildtrak X začíná na ceně odpovídající téměř 51 000 dolarů (1 119 000 korun). Do showroomů dorazí ve druhé polovině tohoto roku.

Zdroje: motor1, TowPoint