Wuling Starlight Wagon od GM se má stát vozem vašich snů – ale jen pro Čínu

Společný podnik GM Wuling v Číně předvádí atraktivní kombi Startlight Wagon, který je založený na sedanu Starlight

Od zániku modelu Buick Regal TourX nenabízí společnost General Motors ve Spojených státech žádné kombi. V jiných částech světa však kombi GM zdaleka není mrtvé. Společný podnik GM Wuling v Číně totiž předvádí atraktivní kombi Startlight Wagon, který je založený na sedanu Starlight.

Wuling neříká nic o tom, zda se chystá sériová verze tohoto půvabného kombi. Avšak podle General Motors Authority automobilka zveřejnila fotografie, aby zjistila zájem veřejnosti o takový model. Podle těchto fotografií si myslíme, že by se měl vyrábět.

Specifikace nového vozu Wuling Starlight Wagon

Wuling Starlight Wagon má ostrou příď se světelnou lištou přesahující špičku kapoty. Hlavní světlomety se nacházejí ve spodních rozích, zatímco mřížka chladiče má složitou soustavu lamel rozdělených designem hlavního nárazníku. Kola silně připomínají klasický šestipaprskový design Volk Racing TE37 – styl, který znovu a znovu dokazuje, že může vypadat dobře na každém voze.

Hlavní světlomety se nacházejí ve spodních rozích, zatímco mřížka chladiče má složitou soustavu lamel rozdělených designem hlavního nárazníku
Mřížka chladiče dostala složitou soustavu lamel

Mírně klenuté čelní sklo a linie střechy dotvářejí aerodynamickou siluetu. Na snímcích je zachycený vůz Starlight Wagon se střešním nákladovým boxem. Je však poměrně nízko umístěný, takže se nezdá, že by se do něj vešlo mnoho věcí.

Záď dodává celkově hladkému vzhledu trochu ostrosti. Do špičky střechy je zakomponovaný spoiler a zadní okno se sklání směrem dozadu. Zadní světla zapadají do zvýšené části, která vede napříč hatchbackem.

Interiér neznámý

Wuling nezveřejnil žádné snímky interiéru modelu Starlight Wagon, ačkoli kabina má pravděpodobně vypadat podobně jako interiér stávajícího sedanu. Uspořádání je poměrně jednoduché, s oddělenými digitálními obrazovkami pro přístroje a informační a zábavní systém. Na středové konzole najdeme několik tlačítek a otočný volič.

Sedan Starlight je k dispozici s plug-in hybridním a plně elektrickým pohonem
Wuling Starlight Wagon si můžete pořídit jako elektromobil nebo plug-in hybrid

Pohonné ústrojí a cena

Sedan Starlight je k dispozici s plug-in hybridním a plně elektrickým pohonem. Pravděpodobně by tyto možnosti byly k dispozici i pro kombi, pokud by dostalo zelenou pro výrobu.

Cena sedanu Starlight začíná v Číně na částce odpovídající 12 478 dolarům (cca 291 000 korun). Předpokládáme, že verze kombi by byla jen o něco dražší, takže by byla velmi atraktivní pro milovníky dlouhých střech s omezeným rozpočtem.

I kdyby se Wuling rozhodl vyrábět Starlight kombi, je nepravděpodobné, že bychom ho někdy viděli v Americe.

Zdroje: motor1, TowPoint