Vyřazené modely, které se nedočkají roku 2025

Je teprve únor, ale vozy modelové řady 2025 už se objevují na prodejních plochách. Bohužel některé modely dostanou nálepku "vyřazené"

Je teprve únor, ale vozy modelové řady 2025 už se objevují na prodejních plochách. Bohužel některé modely dostanou nálepku „vyřazené“ a nového roku se nedožijí.

Pro některé z nich je to už dlouho. Zastaralá modelová řada Nissanu by si zasloužila zásadní osvěžení, přičemž po letošním roce se má ukončit výroba modelu Titan a příští rok mají následovat modely Altima a Versa. Odejde řada Quadrifoglio od Alfy Romeo, ikonické Camaro a další.

V průběhu roku se k tomuto seznamu přidají další vozy.

Konec modelu Giulia Quadrifoglio od Alfy Romeo

Nalijte si jednu za výkonnou řadu Quadrifoglio značky Alfa Romeo, alespoň prozatím. Společnost po roce 2024 přestane vyrábět model Giulia Quadrifoglio se zážehovým motorem, ale šéf severoamerických operací Larry Dominique říká, že by se čtyřlístek mohl v příštích letech vrátit na elektrický nebo hybridní výkonný vůz.

Končí také Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Dalším vyřazeným modelem od Alfy Romeo se stává Stelvio Quadrifoglio. Výkonné SUV s výkonem 505 koní se nebude vyrábět do roku 2025, protože společnost upouští od spalovacích motorů a nahrazuje je pohonem na baterie.

Chevrolet Camaro

V loňském roce Chevrolet vyřadil čtyřválcové Camaro. V roce 2025 odejde celé jméno Camaro do věčných lovišť. Poslední model Camaro šesté generace vznikl v prosinci 2023 – ZL1 1LE s manuální převodovkou a výkonem 650 koní. Na parkovištích prodejců však pravděpodobně stále najdete nový model z roku 2024.

V roce 2025 odejde celé jméno Camaro do věčných lovišť
Od příštího roku se rozloučíme s modely Camaro

Ford Escape

Ford Escape se stal v loňském roce s více než 140 000 prodanými kusy 25. nejprodávanějším vozem v Americe. To však stále nestačí na to, aby se kompaktní SUV udrželo i po roce 2024. Nyní již 23 let stará značka bude ukončena ještě před koncem roku, po předchozím SUV Edge.

Maserati Ghibli

Po 11 letech na trhu má být tato generace modelu Maserati Ghibli v roce 2025 ukončená. Vzhledem k tomu, že Maserati směřuje více k elektrifikaci, může být zastaralé Ghibli v budoucnu nahrazené, možná s elektrickým nebo hybridním pohonem.

Mitsubishi Mirage

Mitsubishi Mirage ve verzi hatchback i sedan údajně skončí na konci roku 2024 v kolonce vyřazené modely. Se základní cenou 17 955 dolarů (420 000 korun) je pětidveřový model stále jedním z nejlevnějších vozů v Americe. Díky pomalému výkonu a zastaralé platformě se však prodává jen těžko.

Mini Clubman

V nové a vylepšené modelové řadě Mini se neobjeví oblíbený Clubman. Technicky si ho můžete koupit ještě v roce 2024, ale v USA se má prodávat méně než 100 kusů Final Edition se startovací cenou 47 145 dolarů (1 104 000 korun). Poté Mini svůj kombík prozatím ukončí.

Nissan Titan

Nissan Titan je dalším dlouholetým modelem Nissan, který se nedožije roku 2025. Přestože nákladní automobily jsou obvykle velkým byznysem, Nissan v roce 2023 prodal méně než 20 000 Titanů, takže se tu dlouho neudrží.

Přerušeno pro rok 2024

Alpina BMW B7, Audi R8, Audi TT, Chevrolet Bolt EV, Chevrolet Bolt EUV, Chevrolet Camaro Turbo, Chrysler 300, Dodge Challenger, Dodge Charger, Modely Dodge Hellcat, Ferrari F8 Tributo, Ferrari Portofino M, Ford Edge, Ford Explorer Hybrid, Ford Fiesta (Evropa), Kia Stinger, Kia Rio, Lincoln Aviator, Grand Touring, Mazda CX-9, Mazda MX-30, McLaren 720S, Mercedes-Benz třídy C Cabriolet, Mercedes-Benz třídy C Coupé, Mercedes-Benz CLS, Mercedes-Benz třídy E Cabriolet, Mercedes-Benz Třída E Kupé, Mercedes-Benz Metris, Nissan Maxima, Porsche Panamera Sport Turbo

Přerušeno pro rok 2026

Nissan Altima a Nissan Versa.

Zdroje: motor1, Vapol