VW Saveiro dorazí s nejvyšším stupněm výbavy

Saveiro je nejmenší pickup značky Volkswagen, který se v Jižní Americe prodává od roku 1982. Pro rok 2024 přichází s vrcholným stupněm výbavy

Saveiro je nejmenší pickup značky Volkswagen, který se v Jižní Americe prodává od svého uvedení na trh v roce 1982. Jeho název je odvozený od tradiční brazilské rybářské lodi a pro modelový rok 2024 přichází tento model s novým vrcholným stupněm výbavy. K dispozici jsou i další vylepšení. A to včetně upravené přední části, větší standardní výbavy a kultivovanějšího motoru.

Specifikace mini náklaďáku VW Saveiro

Začneme-li exteriérem pickupu, VW Saveiro je nyní o něco dospělejší. Má vyšší masku chladiče, novou mřížku chladiče a chromovanou lištu, která zasahuje do předních světlometů. Na bocích jsou svalnatější podběhy kol a dodatečná ochrana karoserie, zatímco všechny verze jezdí na 15palcových kolech.

Jeho název je odvozený od tradiční brazilské rybářské lodi a pro modelový rok 2024 přichází tento model s novým vrcholným stupněm výbavy
Model Saveiro se prodává v Jižní Americe již od roku 1982

Vzadu se objevuje nová tmavá úprava zadních světel a také nový nápis Saveiro uprostřed kapoty. V závislosti na stupni výbavy je k dispozici pět barev – kromě černé Ninja, stříbrné Sirius a bílé Crystal také šedá Oliver (exkluzivně pro Trendline a Extreme) a šedá Moonstone (exkluzivně pro Extreme).

Čtyři výbavové stupně

Když už jsme u výbavových stupňů, pro modelový rok 2024 jsou k dispozici čtyři stupně. Standardně každá z nich dostane zadní parkovací senzory, elektronickou kontrolu stability, asistent rozjezdu do kopce a čtyři kotoučové brzdy. Všechny modely mají pod kapotou 1,6litrový motor s přirozeným nasáváním a maximálním výkonem 116 koní. Čtyřválec je spojený s pětistupňovou manuální převodovkou.

Standardně každá z nich dostane zadní parkovací senzory, elektronickou kontrolu stability, asistent rozjezdu do kopce a čtyři kotoučové brzdy
Model nabízí čtyři stupně výbavy

Modelový rok 2024 přináší novou nejvyšší úroveň výbavy malého vozu. Saveiro Extreme přichází s patnáctipalcovými koly specifickými pro daný model, klavírně černým emblémem na sloupku B, polepy na kapotě a bocích, matně černým pruhem, který vzadu spojuje zadní světla, a dalšími prvky. V interiéru jsou kožená sedadla a šedé akcenty na loketní opěrce a výplních dveří.

Na přání je k dispozici technický paket, který přidává tlačítko pro jízdu v terénu aktivující systém kontroly sjíždění kopců
Saveiro je šikovný pomocník

Po technické stránce má model Extreme ve standardní výbavě dotykový displej infotainmentu s Apple CarPlay a Android Auto, čtyři reproduktory, parkovací kameru, mlhové světlomety a monitor tlaku v pneumatikách. Na přání je k dispozici technický paket, který přidává tlačítko pro jízdu v terénu aktivující systém kontroly sjíždění kopců.

Prodeje v Brazílii

Na závěr dodejme, že model Saveiro se v Brazílii prodává již 41 let a zákazníkům se dodalo již více než 1,6 milionu kusů. Očekává se, že nejnovější iterace se začne prodávat ještě letos.

Zdroje: motor1, Vapol