Sunman uvádí na trh balkonové solární moduly bez skla

Čínský výrobce Sunman uvedl, že jeho nový bezrámový modul lze instalovat na balkon pomocí nylonových kabelových stahovacích pásků. A to aniž by bylo potřeba jakékoli montážní konstrukce. Nový produkt se vyznačuje výkonem 200 W a především účinností přeměny energie 16,2 %.

Instalace pomocí nylonových kabelových stahovacích pásků

Čínský výrobce solárních modulů Sunman uvedl na trh nové bezskleněné bezrámové monokrystalické solární moduly PERC pro balkónové FV systémy.

„V současné době tak zaznamenáváme silnou poptávku po těchto modulech zejména v Číně, Německu ale i Francii,“ řekla hlavní obchodní manažerka společnosti Julia Xie. ,,Prodáváme je také v Itálii ale i na dalších evropských trzích.“

Bezrámové moduly lze tak připevnit k balkónu pomocí nylonových stahovacích pásků bez nutnosti montážní konstrukce.

Modul SMF200F-8X09DB-e se vyznačuje účinností přeměny energie 16,2 % a výstupním výkonem 200 W. Jeho napětí naprázdno je 24,7 V a zkratový proud je 8,98 A.

Bezskleněné bezrámové monokrystalické solární moduly PERC

Sunman uvádí na trh balkonové solární moduly bez skla
Solární modul PERC pro balkónové FV systémy

Nový produkt má rozměry 1 405 mm × 875 mm x 2 mm a váží 2,9 kg. Spoléhá na 72 napůl řezaných monokrystalických článků, černou zadní vrstvu a spojovací krabici s krytím IP 68.

Bezskleněný panel lze použít ve FV systémech s maximálním napětím 1 500 V a provozní teplotou mezi -40 °C a 85 °C. Teplotní koeficient výkonu je -0,34 % na stupeň Celsia.

Nový bezrámový modul, který se dodává s 25 letou zárukou na lineární výkon a 5 letou zárukou na produkt, se vyrábí procesem založeným na použití patentovaného kompozitního materiálu, který podle výrobce snižuje odraz světla a otevírá tak novou sestavu možností.

Je zaručeno, že konečný výstupní výkon za 25 let nebude nižší než 84,8 % jmenovitého výstupního výkonu.

,,V současné době tak jednáme s výrobci mikroinvertorů. A to proto, abychom nabídli moduly v balení včetně výkonové elektroniky,“ uvedl Xie.