F1 2022: Haas odhaluje svůj nový vzhled vozů

Sezóna 2022 F1 je za dveřmi a Haas porazil všechny ostatní na plné čáře se svým novým vzhledem.

Nezdá se, že by se na sezónu F1 2021 skutečně usadil prach, v neposlední řadě proto, že důsledky tohoto kontroverzního finále v Abu Dhabi se stále odehrávají v pozadí.

Základem je toto. FIA vyšetřuje, jak se může vyhnout opakování situace, kdy Max Verstappen získal titul v úplně posledním kole roku. A výsledek by mohl (údajně) rozhodnout, zda se Lewis Hamilton vrátí do tohoto sportu.

Ať už jsou tedy vaše názory na to, co se stalo v F1, jakékoli, sázky jsou – mírně řečeno – poměrně vysoké.

Nadcházející sezóna

Odložíme prozatím sloupce klepů stranou a nyní jsme v období roku, kdy týmy F1 začínají odhalovat svá nová auta pro nadcházející sezónu. A vzhledem k tomu, že tento rok prochází kniha pravidel masivními změnami. Nová generace návrhů pro F1 by měla být fascinující.

Zjednodušené aero, návrat k přízemnímu efektu, nízkoprofilové pneumatiky, kryty kol; všechny tyto věci se představují F1 pro rok 2022. Ve jménu užšího a vzrušujícího závodění, což znamená, že týmy musely dát své staré nápady do koše a strávit Vánoce vymýšlením zcela nových.

Závodní, Formule 1, Pit Lane, Ferrari, Rychlost
Závodní F1 – sezóna

F1 dokonce vytvořila maketu, jak by nová auta vypadala..

A pak je tu ještě přísnější rozpočtový strop. Kvůli kterému by mělo být pro největší týmy mnohem těžší, jednoduše utratit cestu z průměrnosti středního pole a nechat střevle na konci startovního pole. Tady je naděje.

Zde je tedy rychlý přehled nových nátěrů, které byly aplikovány na uhlíková vlákna letošní sezóny, plus všechna data uvedení na trh pro týmy, které ještě musí stisknout spoušť. Synchronizujte tyto elektronické kalendáře se svými elektronickými zařízeními, přátelé.

Haas VF-22

Formule 1, Ferrari, Monza, Pódium, Oslavy, Motory
Sezóna – fanoušci F1

Prvním týmem, který odhalil, že je vyzyvatelem pro rok 2022, je Haas. I když na základě loňského zisku nula bodů a 10. místa v šampionátu, to bude pravděpodobně jediný případ, kdy porazí zbytek smečky.

Upřímně řečeno, tým F1 se rozhodl efektivně odepsat rok 2021, ve snaze udělat letošní vůz tak dobrým, jak jen může být. A šéf týmu Gunther Steiner říká, že VF-22 je výsledkem „obrovského úsilí všech zúčastněných“. Doufejme, že inženýrství má na to víc než, ehm, poněkud nevýrazné bílé livreje.

První tři dny předsezónních testů začínají v Barceloně 23. února. Takže pokud týmy nenajdou způsob, jak své vozy zajet pod ultra rychlým pláštěm, do té doby uvidíme všechny vozy. Alfa Romeo, jak si všimnete, uvádí na trh své barvy 27. února. Takže očekávejte, že na první shakedown ve Španělsku budou mít těžké maskování.

Další tři testovací dny následují na okruhu Sakhir International Circuit od 10. března. Tj. týden před závodem na zahájení sezóny na stejném místě v Bahrajnu. Do té doby je zde 10 věcí, na které se u nové kampaně těšíme.

Zdroj: topgear.com, Vapol.cz