Lexus odhaluje aktualizovaný UX 300e

Lexus představil nový Lexus UX 300e, aktualizovanou verzi prvního bateriového elektromobilu značky (BEV). Ten se může pochlubit aktualizovanou baterií s dojezdem zvýšeným o 40 %.

Dva roky poté, co Lexus uvedl na trh první UX 300e, odhalila luxusní značka japonské automobilky Toyota to, co popisuje jako „významnou evoluci prvního sériového modelu BEV značky“.

Lexus odhaluje nový UX 300e. Ten má odrážet některé stejné hodnoty jako jeho předchůdce, včetně maximálního výkonu 150 kW a maximálního točivého momentu 300.

Nejvýraznějším vylepšením je však 40% nárůst dojezdu až na 450 kilometrů díky novému akumulátoru, zvýšený z 54,4 kWh na 72,8 kWh.

UX 300e, označovaný jako „městský kompaktní crossover“, bude standardně dodáván s rychlým stejnosměrným nabíjením pomocí systému CHAdeMO. Není však jasné, zda se nabíjecí výkon zvýší nad 50 kW u modelu 2020.

Lexus odhaluje úpravy těla a výkonu

Při aktualizaci modelu – který již těží z přirozené výkonnostní výhody díky nízkému těžišti vytvořenému umístěním baterií pod podlahu – se provedla řada úprav na karoserii a podvozku.

Nové výkonové tlumiče zvyšují výkon. A ve snaze posílit tuhost karoserie se vyrobilo dalších 20 bodů bodového svařování, zatímco elektrický posilovač řízení (EPS) a tlumiče byly optimálně vyladěny pro nový model.

Lexus UX 300e také zahrnuje rozšířenou funkčnost Lexus Safety System+. Mezitím i vylepšený multimediální systém včetně 12,3” dotykového displeje, který se namontoval blíže k řidiči.

Lexus odhaluje aktualizovaný UX 300e

„Jako první model BEV Lexus a klíčová součást rodiny UX, UX 300e zahrnuje neustálý vývoj výkonu a evoluci pokročilých technologií aplikovaných na UX 200/250h, oznámené začátkem tohoto roku. A zároveň vylepšuje atributy jedinečné pro všechny elektrické vozy,“ řekl Mitsuteru Emoto, hlavní inženýr Lexus.

„Především jsme na základě filozofie ‚Always On‘ výrazně rozšířili cestovní nabídku, abychom dále obohatili životní styl našich zákazníků. Vylepšení modelu UX 300e, který je předním světlem pro ‚Lexus Electrified‘, je klíčovým krokem na cestě k uhlíkově neutrální společnosti.“

Aktualizovaný UX 300e se připojí k novému hybridu UX 250 oznámenému začátkem tohoto roku. Přičemž oba se očekávají v australských showroomech příští rok. Ceny a úplné specifikace se oznámí těsně před vydáním.

Zdroj: thedriven, Vapol