SolarEdge Home – platforma pro správu energie

Nové řešení správy domácí energie SolarEdge stojí za výrobou domácí energie, zálohováním baterií a nabíjením elektromobilů

Nové řešení správy domácí energie SolarEdge stojí za výrobou domácí energie, zálohováním baterií a nabíjením elektromobilů.

SolarEdge Home

SolarEdge oznámila uvedení SolarEdge Home v Severní Americe – řešení pro správu domácí energie, které je „mozkem“ solární instalace. Spojuje solární nabíječky, baterie a EV nabíječky do jednoho řešení. To umožňuje majitelům domů řídit spotřebu sluneční energie, úspory energie a emise uhlíku.

Systém řízení energie optimalizovaný pro stejnosměrný proud propojuje střídač a baterii na straně stejnosměrného proudu. Tím eliminuje přeměny energie, které jsou typické v mnoha systémech s připojením na baterie. SolarEdge odhaduje, že to může přidat až 10 dní ušetřené energie za každý rok používání. Systém optimalizovaný pro stejnosměrný proud umožňuje i vícedenní zálohování baterií, což snižuje závislost na síti.

Systém zahrnuje

SolarEdge Home Hub Inverter – jediná platforma střídačů nové generace.

SolarEdge Power Optimizers – DC/DC konvertor, který mění solární moduly na chytré moduly a nyní obsahuje SolarEdge Sense Connect. Dále bezpečnostní funkci, která má pomoci předcházet obloukovým poruchám na střeše.

SolarEdge Home Battery – testovaná baterie 9540A, která umožňuje dodatečné zálohování spínačů, zásuvek a zařízení s až o 30 % vyšším výkonem než u starší technologie baterií a až o 5 % vyšší účinností zpáteční cesty.

SolarEdge Home EV Charger – plně ovladatelná a plánovatelná nabíječka, která se snadno připojuje k domácímu invertoru SolarEdge. Obsahuje režim Solar Boost pro rychlejší nabíjení.

Užívání systému

Majitelé domů mohou používat aplikaci mySolarEdge k ovládání, plánování a sledování spotřeby energie a úspor. Systém dále začne brát v úvahu vnější faktory, jako jsou povětrnostní jevy a rostoucí sazby za energie. Aplikace má funkci Weather Guard, která je navržená tak, aby automaticky upozornila systém, když je detekována bouřka. Poté se systém spustí, aby nabil baterii před bouřkou.

SolarEdge uvádí, že systém zjednodušuje instalačním technikům proces instalace a zprovoznění. Systém optimalizovaný pro stejnosměrný proud zjednodušuje design, snižuje potřebu upgradů hlavního panelu a využívá bezdrátové připojení plug-and-play. Tím eliminuje potřebu zapojovat komunikační kabely mezi komponenty.

„SolarEdge Home je navržený tak, aby vyhovoval potřebám majitelů domů na větší fotovoltaické systémy, více aplikací a bezproblémové ovládání prostřednictvím jediné aplikace. Instalatérům pomáhá SolarEdge Home vytvářet vztahy se zákazníky s vyšší hodnotou a zároveň minimalizovat náklady na provoz a instalaci,“ řekl Peter Mathews, generální ředitel pro Severní Ameriku.

Majitelé domů se také mohou rozhodnout přidat funkce a možnosti do ekosystému SolarEdge Home, jak se jejich domácí energetické potřeby vyvíjejí a mění.

Zdroje: pv-magazine, Top Nosiče