Hotel Hyundai: vize budoucnosti kempování?

Hyundai ve Spojeném království se rozhodl založit luxusní hotel budoucnosti poháněný výhradně elektrickými vozidly. 

‚Hotel Hyundai‘ je hotel budoucího kempování, sestavený z kabiny mimo síť. I tzv. restaurace a soukromého kina. A to vše poháněné z vozidel Ioniq 5 prostřednictvím funkce V2L. 

Vehicle to Load

V2L, mimochodem, znamená „Vehicle to Load“. Což znamená, že hlavní vestavěný měnič střídavého proudu na stejnosměrný proud v autě (převážně normálně používaný k přeměně domácí energie na stejnosměrný proud potřebný k nabíjení baterie) tak může zvrátit svůj provoz a poskytnout zpět střídavý proud.

Pro Hyundai Ioniq 5 může systém V2L poskytnout až 15 A – více než dost pro provoz tak typického kempu (nebo v tomto případě „glampsite“). 

Hotel Hyundai: Vize budoucnosti kempování?
Adaptér Ioniq 5 V2L

Toto apartmá pro hosty společnost Hyundai zejména přímo popisuje jako „nabízející vše, co mohou hosté očekávat od luxusního butikového hotelu“. Restaurace se tak popisuje jako „vnitřní i venkovní stolování s vařením na ohni a potřebným barem. Také nemůže zapomenout na restauraci nabízející kavárnu s odborně připraveným espressem… vše poháněné autem“.

Pokud jde o kino: „Hosté se zvou, aby si vychutnali film z projektoru a reproduktorů poháněných automobilem s automatem na popcorn s pohonem V2L pro skutečný zážitek z kina.“

Plány provozu pop-up hotelu – v různých časech i místech

Hotel Hyundai se v současné době nachází na venkově v Essexu (ve Spojeném království). Otevření má probíhat po dobu tří týdnů od poloviny října do začátku listopadu. K dispozici jsou rezervace a také nabízí veřejnosti možnost vyhrát pobyt. Ten má zahrnovat koktejly na uvítanou, tříchodové jídlo, večerní film a snídani. 

Zdá se, že i Hyundai doufá, že bude moci provozovat svůj pop-up hotel v různých časech a na různých místech. Toto exkluzivní představení s elektrickým pohonem do nového světa možností, které elektromobily nabízejí pro zlepšení výletu na prodloužený víkend, je přeci tak originální.

Zdroj: thedriven, TowPoint