Umělecké vozy Hyundai a Genesis v New Yorku

Od 17. do 22. září se na Manhattanu objeví barevné umělecké vozy Hyundai a Genesis. Jde o propagaci města Pusan pro Expo 2030

Od 17. do 22. září sledujte na Manhattanu barevné umělecké vozy Hyundai a Genesis. Vozidla budou na cestách během Týdne na vysoké úrovni Valného shromáždění OSN 2023, který má propagovat kandidaturu jihokorejského Pusanu na pořádání světové výstavy Expo 2030.

Vystavené vozy pochází z Jižní Koreje

Mezi 20 uměleckých vozů patří Hyundai Ioniq 5, Ioniq 6 a Genesis G80 Electrified. Jejich karoserie jsou opatřené polepy inspirovanými graffiti od umělce Jay Flow se vzkazem „Busan Is Ready“. Častými motivy návrhů jsou vlny a kreslené postavičky.

Mezi 20 uměleckých vozů patří Hyundai Ioniq 5, Ioniq 6 a Genesis G80 Electrified
Mezi umělecké vozy v New Yorku patří Hyundai Ioniq 5, Ioniq 6 a Genesis G80

Načasování vystavení uměleckých vozů na Týden na vysoké úrovni Valného shromáždění OSN 2023 znamená, že je možné, že se světoví lídři a další hodnostáři mohou dozvědět o propagaci nabídky na světovou výstavu Expo. Kromě projížděk má být k vidění také výstava v Genesis House New York v manhattanské čtvrti Meatpacking District.

Součástí Genesis House je korejská restaurace, knihovna, salonek a čajový pavilon. Značka zde také vystavuje svá vozidla a využívá prostor pro pořádání speciálních akcí.

Další výstavy ve světě

Hyundai Motor Group již dříve přivezla umělecké vozy na podporu snah Busanu do indonéské Jakarty během summitu ASEAN a do indického Dillí během akcí souvisejících s G20. Společnost propagovala nabídku pomocí krátkých videí a infografik na sociálních sítích.

Mezinárodní úřad pro výstavy (Bureau International des Expositions) reguluje a dohlíží na světové výstavy, dříve známé jako světové veletrhy
Výstava vznikla na propagaci Busanu jako hostitele Expo 2030

Mezinárodní úřad pro výstavy (Bureau International des Expositions) reguluje a dohlíží na světové výstavy, dříve známé jako světové veletrhy. Jejich cílem je zlepšit lidské poznání představením vědeckého, technologického, ekonomického a sociálního pokroku.

Poslední světová výstava se konala v Dubaji od 1. října 2021 do 31. března 2022. Příští výstava se má konat v japonské Ósace od 13. dubna 2025 do 13. října 2025.

O pořádání světové výstavy Expo 2030 se ucházejí tři města – jihokorejský Pusan, italský Řím a saúdskoarabský Rijád. Mezinárodní úřad pro výstavy (Bureau International des Expositions) vybere vítěze v listopadu 2023 na základě hlasování členských států BIE.

Zdroje: motor1, Vapol