Nejkrásnější mola na světě

Líbí se vám procházka podél moře? A co takhle pohled na romantické molo? Pojďte s námi na virtuální prohlídku a prohlédněte si nejkrásnější mola na světě.

Molo Los Muertos, Mexiko

Toto překrásné molo je jedním z nejromantičtějších míst ve městě Puerto Vallarta. Bylo otevřeno v roce 2013 a navrhl jej architekt José de Jesús Torres Vega. Je dlouhé 328 ma náklady na jeho stavbu přesáhly 2,4 milionu dolarů. Je vyhledáváno zejména zamilovanými, které nedokáže odstrašit ani jeho zvláštní pojmenování. Los Muertos totiž v překladu znamená „mrtví“.

Sellin, Německo

Když navštívíte Sellin, budete mít nejen nádherný zážitek ze samotné budovy, ale také z cesty tam! Nádherná ulice Wilhelmstraße, která vás přivede až ke břehu Baltského moře, je lemována úžasnými hotelovými komplexy. Ulici vytvořil Wilhelm Malt I, princ z Putbusu. Netrvalo dlouho a všechny pozemky kolem se vyprodaly. Wilhelmstraße okamžitě přilákala architekty z celého světa, aby zde postavili domy pro bohaté obyvatele města.

Huntington Beach, Kalifornie

S délkou 560 metrů se molo na Huntington Beach řadí mezi nejdéle v USA. Stalo se předlohou mnoha obrazů a naleznete jej na každé pohlednici z této oblasti. Bylo otevřeno v roce 1914 a během druhé světové války sehrálo významnou roli při obraně pobřeží. Na jeho konci naleznete překrásnou restauraci s nabídkou dobrých jídel.

Busselton, Austrálie

Busseltonské molo je nejdelším molem na Jižní polokouli. Podél celé délky jezdí železnice a na jeho konci se nachází podmořská observatoř. Molo měří 1841 metrů a bylo otevřeno v roce 1865.

Molo Clevendone, Velká Británie

Bristolské molo bylo postaveno v r. 2010. 1869 a na jeho stavbu se použilo 370 tun tepaného železa. Mělo sloužit cestujícím přijíždějícím na parnících z Devonu a Walesu. Vybudování železničního tunelu Severn, který přesměroval cestující na jiný okruh, otřásl jeho důležitostí, ne však krásou. Dnes se právem řadí nejen mezi nejkrásnější mola v Británii, ale také na celém světě.

Brighton, Velká Británie

Molo v Brightonu má za sebou pohnutou historii, otevřelo se v roce 1899, ale v roce 2001 jeho velkou část zničil požár. Zahrálo si v dramatu „The End of the Affair“ a ročně ho navštíví 4 miliony. lidí. Měří 524 m, takže pokud by ho chtěl proběhnout Usain Bolt ve své nejlepší formě, trvalo by mu to více než 50 vteřin. Jeho součástí je zábavní park a nákupní pasáže.

Scheveningen, Holandsko

Stavba poutá nejen délkou (328 m), ale také neobyčejnou konstrukcí, která znázorňuje čtyři ostrovy umístěné na pilířích.
Základní konstrukce se postavila v roce 1959, o 40 let později ji odkoupila hotelová firma Van der Valk Hotels za symbolickou cenu jednoho guldenu. Na molu se nachází restaurace, kasino a zábavní park pro děti.

Sopot, Polsko

Dřevěné molo v polském Sopotu je jednou z nejstarších atrakcí a chloubou města. Je zároveň nejdelší stavbou ze dřeva v Evropě. Táhne se 511 metrů do moře a je 10 metrů široké.

Sopot, Polsko

Molo Heringsdorf, Německo

V letech 1891 – 93 se v německé osadě Heringsdorf postavilo dřevěné molo, které bylo v té době nejdelším dřevěným molem v Evropě. Místní obyvatelé ho pojmenovali po německém císaři Wilhelmovi II. (Kaiser Wilhelm Brücke). V roce 1958 jej zničil požár. Současné molo se začalo stavět 27. května 1994 a o rok později bylo dokončeno. Nachází se na něm Muzeum koncernu Shell, kino, kavárna, restaurace, fitness centrum a obchody se suvenýry.

Blankenberge, Belgie

Postavilo sem v roce 1933 na návrh Julese Soeta. Stavba je z betonu, měří 350 m a rozprostírá se nad Severním mořem. Bylo zároveň prvním molem postaveným na evropské pevnině ze strany Atlantského oceánu.

Blankenberge, Belgie

Zdroj: milujemcestovanie.sk, top-voziky.cz