První snímky sedanu Toyota bZ3 pouze pro Čínu

Objevily se první snímky Toyoty bZ3, které tak poskytují pohled na další plně elektrické vozidlo automobilky, které se má uvést na trh koncem roku 2022 a jako nabídka pouze pro Čínu.

Několik místních čínských automobilových médií zveřejnilo první snímky nové Toyoty bZ3. To údajně zveřejnilo čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií v návrhu seznamu nových modelů uvedených na trh v Číně.

Elektrický sedan Toyota bZ3

Agentura Reuters koncem roku 2021 uvedla, že Toyota koncem roku 2022 uvede na čínský trh plně elektrický malý sedan poté, co uzavřela partnerství s místní čínskou automobilkou BYD na klíčových technologiích nezbytných k vytvoření cenově dostupného, ​​ale prostorného podvozku.

V té době bylo oznámeno, že Toyota se snaží vyvinout pouze pro Čínu EV podobný její populární Corolle, který by tak používal lithium-železo-fosfátovou baterii BYD.

Podle CnEVPost se na seznam zařadily dvě verze Toyoty bZ3. A ačkoli obě nabízely v zásadě stejné specifikace a jen mírné variace, jako jsou motory se špičkovým výkonem 135 kW a 180 kW.

Specifikace a detaily

Toyota BZ3

BZ3 měří 4 725 mm na délku, 1 835 mm na šířku a 1 475 mm na výšku. A může se pochlubit vzhledem inspirovaným SUV bZ4X od Toyota a má hladkou a elegantní linii střechy. Další detaily na nárazníku představují několik úprav, které se tak provedly z původního konceptu bZ SDN, který předcházel bZ3.

BZ3 je teprve druhým bateriovým elektromobilem japonské automobilky. S velkým úspěchem tak byla průkopníkem hybridních vozidel, počínaje Priusem. Jeho hybridní Rav4 tak představoval většinu jeho prodejů v Austrálii v roce 2021.

Narazil však i na překážky se svým prvním bateriovým elektromobilem, bZ4X. Ten se stáhl poté, co se odhalilo, že problém se šroubem kola by tak mohl způsobit odpadnutí jeho kol. Od prvního vydání a snímků svolávací akce v červnu od té doby nabízí odkup vozidel od zákazníků.

Zdroj: thedriven, Vapol