Toyota RAV4 GR Sport s unikátními úpravami

Toyota upravila své SUV RAV4 do podoby GR Sport s unikátními stylovými úpravami exteriéru, čalouněním interiéru a tvrdším nastavením podvozku

Toyota upravila své SUV RAV4 do podoby GR Sport s unikátními stylovými úpravami exteriéru, čalouněním interiéru a tvrdším nastavením podvozku.

Toyota RAV4 GR Sport

S tím, jak se stále rozšiřuje řada vysoce výkonných sportovních vozů Toyota GR, proniká její závodní charakter i do běžných modelů firmy. Po modelech Yaris, C-HR a Hilux Toyota odhalila verzi GR Sport modelu RAV4, která se vyznačuje speciálními designovými prvky a tužším odpružením.

Vizuální rozdíly nejsou nijak rozsáhlé, ale GR Sport se vyznačuje černými lemy podběhů kol a plastovými lištami spolu s agresivnějšími kryty mlhových světel a předním spoilerem. Nejsportovnější RAV4 dostane rovněž označení GR a jedinečná 19 palců široká kola. Kola jsou lakovaná leskle černou barvou s opracovanými hranami.

Uvnitř je dvojice sportovnějších předních sedadel čalouněných semišem a syntetickou kůží s vyraženým logem GR na opěrkách hlavy. Sedadla, volant a řadicí páku zdobí stříbrné prošívání, výplně dveří jsou v šedé barvě gunmetal a další loga GR jsou na rohožích.

Standardní výbava zahrnuje 10,5 palců široký displej infotainmentu a 12,3 palců široký digitální přístrojový panel spolu s asistenční technologií Toyota Safety Sense. Pod kůží je RAV4 GR Sport vybavený tužšími pružinami a tlumiči, které zlepšují ovladatelnost a kontrolu nad karoserií.

Výkon, cena a účinnost

Cena zatím není potvrzená. Nicméně se nový model v britských showroomech objeví ještě před koncem letošního roku. A to jak v hybridní, tak plug-in hybridní verzi. GR Sport v rámci modernizace nedostane zvýšený výkon, takže hybridní varianta nabídne výkon 215 koní a točivý moment 221 Nm z 2,5l benzinového motoru a elektromotoru. RAV4 hybrid zvládne sprint 0-100 km/h za 8,4 sekundy a dosáhne rychlosti 178 km/h.

RAV4 GR Sport plug-in hybrid má také využívat 2,5l benzinový agregát, ovšem se dvěma elektromotory a pohonem všech kol. Jako nejvýkonnější dostupný model nabízí 302 koní a zrychlení z 0-100 km/h za 6,0 s. V závislosti na specifikacích kol a pneumatik se mohou hodnoty účinnosti GR Sport u jednotlivých modelů lišit. Pro srovnání, Toyota uvádí u současného hybridního modelu RAV4 5 l/100 km, přičemž plug-in hybrid dosahuje 1 l/119 km.

Zdroje: autoexpress, Vapol