Erthos postaví solární elektrárnu s moduly na zemi

Erthos tvrdí, že díky nové metodě instalace by solární zařízení mohla zabírat pouze jednu třetinu plochy pokryté konvenčními fotovoltaickými elektrárnami. Což má potenciálně snížit náklady na instalaci až o 20 %. Erthos, start-up sídlící v Arizoně, vyvinul nový způsob instalace solárních elektráren přímo na zem. A to bez nutnosti montážních konstrukcí.

„Využívá tak vlastnosti země absorpce tepla, nabízí ale i nepřekonatelnou aerodynamiku. A je to tak nejlevnější instalační metoda na světě,“ uvedla společnost v prohlášení.

Erthos tvrdí, že nová metoda umožňuje výstavbu solárních elektráren za poloviční čas a jednu třetinu pozemku ve srovnání s běžnými pozemními zařízeními. Nová metoda také využívá o 70 % méně kabelů a výkopů a údajně tak snižuje náklady na instalaci nejméně o 20 %.

Nová metoda společnosti

Daniel Flaningan, vedoucí marketingu a produktů společnosti Erthos, uvedl, že návrh projektu vyžaduje pouze lehké stavební inženýrství. Metoda je také použitelná v různých topografiích, s malým a nebo i žádným stupňováním. Kromě toho projekty postavené v tomto systému mohou podle společnosti odolat hurikánům až „kategorie 4“.

Erthos postaví solární elektrárnu s moduly na zemi

Společnost také nedávno podepsala smlouvu s americkým developerem Industrial Sun LLC na nový solární projekt o výkonu více než 100 MW v Texasu.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o oblast s minimálním zastavitelným územím, developer nemohl instalovat tak velký projekt s konvenčními solárními technologiemi. Ty tak obvykle vyžadují pět až šest akrů půdy na megawatt,“ řekl Erthos. ,,Naproti tomu solární fotovoltaika na Zemi obvykle vyžaduje méně než 2,5 akrů na MW. Čímž tak dosahuje více než dvojnásobné energetické hustoty než typické systémy.“

Společnost nabízí svůj systém Earth Mount Solar se svou softwarovou platformou a dlouhodobými energetickými službami. A to včetně plného provozu a údržby. Poskytuje také robotické úklidové služby. Kromě Spojených států má společnost zkušenosti v Latinské Americe, Austrálii, Evropě. Ale i na Středním východě, v Africe, Indii a Asii.

Zdroj: pv-magazine, TowPoint