Google mapy testují satelitní navigaci pro elektromobily

Google mapy by mohly brzy mít specifické navigační trasy. Cílem se stane maximalizace efektivity elektromobilů díky novým funkcím Google Maps

Google mapy by mohly brzy mít specifické navigační trasy. Cílem se stane maximalizace efektivity elektromobilů díky mapám od společnosti Google.

Mapy Google jsou jedním z nejpopulárnějších navigačních systémů na světě. A nyní se společnost snaží přizpůsobit trasy speciálně pro elektrická vozidla ve jménu účinnosti a maximalizace dojezdu. Systém je stále ve vývoji a jeho cílem je také poskytovat ty nejefektivnější a ekologicky šetrnější trasy pro benzinová, naftová a hybridní vozidla.

Google mapy a navigace

Společnost Google poprvé oznámila, že společnost 9to5Google nahrála do Obchodu Play verzi své aplikace Mapy. Tato aplikace obsahuje některé funkce podrobně popisující, jak by systém mohl fungovat. Majitelé benzinových, naftových, elektrických a hybridních vozů mají k dispozici možnosti, jak zajistit, že se dostanete tou nejefektivnější cestou. Dokonce může existovat nastavení pro přepnutí na konkrétní typ motoru v závislosti na tom, jaké auto zrovna řídíte.

Rozdíl mezi trasami v Google mapách by mohl být významný pro elektrická a neelektrická vozidla, vzhledem k tomu, že elektrická vozidla jsou obvykle efektivnější při nižších rychlostech. A auta se spalovacím motorem mohou na dálnicích dosahovat lepších MPG. Zdá se být smysluplné, aby trasa nejúspornější z hlediska spotřeby paliva zohledňovala nejen příznivé jízdní rychlosti, ale také skutečné silnice. To by mohlo znamenat, že trasy mohou upřednostňovat rovné oblasti, aby se zvýšila celková účinnost vozu.

Mapy Google již mohou nabízet různé trasy v závislosti na určitých kritériích, jako je vyhýbání se dálnicím, zpoplatněným silnicím a živým událostem, jako je doprava. Existuje také prostor pro to, aby nový systém poskytoval nejlepší trasu včetně nabíjecích zastávek pro elektrická vozidla (a čerpací stanice pro vozidla bez EV).

Společnost Google dala nedávno vědět, že nejnovější funkce americké firmy jsou v současné době ve fázi beta testování. Avšak firma neoznámila, kdy se mají mapy představit veřejnosti. Nicméně by funkce mohla být spuštěná na některých trzích již v příštím roce.

Zdroje: autoexpress, Top Nosiče