Fluxim představuje řešení zátěžových testů

Jak výzkum perovskitových solárních článků nabírá na síle, švýcarský Fluxim přidal modul zátěžového testu pro perovskitové fotovoltaické technologie do svého nástroje pro charakterizaci optoelektrických zařízení, aby automatizoval různé experimenty.

Modul zátěžových testů vhodný zejména pro perovskitové solární články

Fluxim, švýcarský výrobce přístrojů pro výzkum a vývoj (R&D), přidal modul zátěžových testů speciálně pro perovskitové solární články do svého kompaktního optoelektrického charakterizačního nástroje známého jako Paios. Což je systém výzkumu a vývoje používaný organickými, perovskitovými, barvivy citlivými na tenkovrstvé solární články od roku 2012.

„Modul zátěžových testů je vhodný pro testy degradace perovskitových solárních článků. Zařízení můžete namáhat a bez pohybu vzorku můžete provádět pokročilé charakterizace ve stejnosměrném, střídavém a přechodném režimu,“ řekl Daniele Braga, vedoucí prodeje a marketingu společnosti Fluxim. A dodal, že pokročilé charakterizace se provádějí během zátěže zařízení testování bez zásahu. A založené na uživatelsky definovaných protokolech.

Švýcarský výrobce přístrojů pro výzkum a vývoj (R&D) – Fluxim

Fluxim představuje řešení zátěžových testů

Sběr dat je podporován a spravován předinstalovaným softwarem. „Pro numerické simulace solárních článků můžete integrovat Paios s naším simulačním softwarem Setfos,“ řekl Braga.

Napětí aplikované na solární články může být sledováním napětí, proudu nebo maximálního výkonu. Kromě toho lze ovládat úroveň osvětlení a teploty. Všestrannost a konzistence jsou dvě klíčové výhody systému Paios, kromě kompaktní velikosti, podle Braga, který vysvětlil: „Můžete spustit mnoho různých jednotlivých testovacích rutin. A to aniž byste museli měnit nastavení, ani nemusíte měnit polohu vzorku. zařízení pro každou testovací sekvenci.“

Kompaktní optoelektrický nástroj Paios

Paios se obvykle používá v rukavicovém boxu nebo uvnitř komory s řízenou atmosférou. A používá se zejména pro širokou škálu měření, například proudové napětí (IV), impedanční spektroskopie (IS), extrakce náboje lineárně rostoucím napětím (CELIV), intenzita modulovaná fotovoltaická spektroskopie (IMVS) a hloubková přechodová spektroskopie (DLTS).

Mezi jeho doplňky patří automatizovaná vlastní sondová stanice, variabilní LED zdroje a detektory, stejně jako kryostaty a spektrometr.

Zdroj: pv-magazine, Vapol