Morgan Super 3 debutuje ve Spojených státech

Poprvé od roku 2019 jsou ve Spojených státech opět k dispozici nové vozy Morgan Motor Company, nyní s označením Super 3

Poprvé od roku 2019 jsou ve Spojených státech opět k dispozici nové vozy Morgan Motor Company, nyní s označením Super 3. Opětovné uvedení na trh zahajuje nová tříkolka Super 3, jejíž cena začíná na 53 937,98 USD (1 172 000 korun) a která je již nyní k dostání ve 12 showroomech značky v USA. Později se plánuje uvedení modelu Plus 4 i v této zemi.

Morgan Super 3

Morgan Super 3 je v USA technicky vzato motocykl a oproti evropské verzi má několik vylepšení. Přední světlomety jsou nyní umístěné uprostřed, místo aby byly u zahraniční varianty blíže ke kolům. Federální požadavky také nutí společnost zavést nová zadní světla, směrovky a odrazky. Již nyní je k dispozici konfigurátor, který umožňuje zadat ideální nastavení.

Přední světlomety jsou nyní umístěné uprostřed, místo aby byly u zahraniční varianty blíže ke kolům
Technicky vzato je model Super 3 motocykl

Zatímco předchozí model 3 Wheeler měl motor do V umístěný vpředu před karoserií, Morgan vytvořil pro Super 3 tradičnější příď. Pohonnou jednotkou je nyní 1,5litrový tříválec od Fordu o výkonu 118 koní při 6 500 ot/min a točivém momentu 110 N.m při 4 500 ot/min. To je oproti předchozímu modelu s výkonem 82 koní a točivým momentem 103 N.m vyšší hodnota.

Morgan tvrdí, že Super 3 zrychlí z 0-100 km/h za 7,0 s a dosáhne maximální rychlosti 209 km/h
Morgan Super 3 zvládne maximální rychlost 209 km/h

Jedinou volbou převodovky je pětistupňová manuální, která je stejnou jednotkou, jakou používá Mazda MX-5 Miata.

Morgan tvrdí, že Super 3 zrychlí z 0-100 km/h za 7,0 s a dosáhne maximální rychlosti 209 km/h. Společnost očekává kombinovanou spotřebu paliva 5,8 l/100 km.

Specifikace modelu

Suchá hmotnost vozu je pouhých 635 kilogramů. Je kompaktní, na délku měří 358,14 cm, široký je 184,98 cm a vysoký 113,2 cm. Pro srovnání, Miata z roku 2023 měří na délku 391,4 cm a na šířku 173,4 cm.

Na délku měří 358,14 cm, široký je 184,98 cm a vysoký 113,2 cm
Super 3 měří na délku 358,14 cm

Zavěšení se skládá ze směsi vahadel a uspořádání s tažnými tyčemi. Morgan říká, že tvar těchto vpředu odhalených částí pomáhá s prouděním vzduchu k chladičům za nimi. Vpředu jezdí na zakázkových pneumatikách Avon s vyboulenými bočnicemi, které zajišťují historický vzhled. Zadní guma je celoroční, rovněž od Avonu.

Boční lemy slouží k vedení vzduchu k chladičům, ale také poskytují montážní bod pro lišty příslušenství. Zadní nosič zavazadel poskytuje další místo pro uchycení nákladu. Zadní část se také otevírá a odhaluje další úložný prostor.

Interiér a výbava

Interiér je jednoduchý, se dvěma digitálními ukazateli uprostřed přístrojové desky. Kupující si mohou vybrat černou nebo stříbrnou eloxovanou povrchovou úpravu jejich okolí. Sedadla jsou k dispozici ve vinylu, voděodolné kůži, technické tkanině a sedlové kůži se zvýšenou odolností. Na přání dodávané vyhřívání prostoru pro nohy udržuje cestující v teple, když se ochladí.

Morgan má pro Super 3 k dispozici více než 200 doplňků a příslušenství
Nabízí více než 200 doplňků

Super 3 je vybavený prvním navigačním systémem ve vozidle Morgan. Skládá se z držáku pro uchycení zařízení Beeline GPS, které se připojuje k aplikaci v chytrém telefonu.

Morgan má pro Super 3 k dispozici více než 200 doplňků a příslušenství. Patří mezi ně brašny využívající černé voskované plátno s několika úložnými prostory. Kupující si mohou přidat například držák na helmu a držák na kameru. K dispozici model nabízí také řidičskou bundu a chránič kolen.

Morgan Motor Company

Společnost Morgan Motor Company vznikla v roce 1909 a v roce 1951 podepsala smlouvu se dvěma americkými dealery. Společnost v této zemi zaznamenala určitý úspěch, ale nakonec kvůli měnícím se předpisům trh opustila. Do příchodu nového modelu Super 3 se značka v USA znovu představila s modelem 3 Wheeler.

Zdroje: motor1, towpoint