GranTurismo přijde na konci roku 2022

Nástupce Maserati GranTurismo se má objevit v roce 2022. A stane se prvním modelem značky, který se bude nabízet s plně elektrickým pohonem.

Sportovní auto

Maserati GranTurismo se znovu objeví v roce 2022, a to po krátké přestávce ve výrobě. Italové také zveřejnili sadu různých prototypových obrázků. Fotografie záměrně prozrazují málo – ale i tak GT nemůže zakrýt úzký vizuální vztah k supersportovnímu vozu MC20. 

Zvláště dobře je to vidět na vertikálně uspořádaných předních světlech a horizontálně uložených zadních světlech. Jinak lze vidět typický tvar GranTurismo s dlouhou kapotou a ostrým zadním koncem. Erlkönigovi fotografové již dříve objevili prototyp pod karoserií Alfy Romeo Giulia.

Naznačovala to prodloužená kapota a extrémně rozšířené blatníky. Interiér nenabízel žádné náznaky budoucích prvků Maserati, jako je nový volant nebo revidovaný volič převodovky. Předchůdce vypršel na konci roku 2019 bez výměny.

Maserati Granturismo, Auto, Vozidlo, Dopravní Systém
Maserati

První elektrický model

Italové už potvrdili, že GranTurismo bude prvním plně elektrickým modelem značky, který přijde na trh – klasické spalovací motory jako výkonný Nettuno V6 s výkonem 630 koní z MC20 a čtyřválcový hybrid s výkonem kolem 300 koní také obohatil sortiment. Totéž platí pro otevřenou verzi „GranCabrio“, která se oznámila na rok 2023. 

Od té doby se závod v Mirafiori modernizoval za 800 milionů eur, aby vedle výroby Maserati GranTurismo (2022) mohl fungovat jako centrum pro elektrifikaci a budoucí mobilitu. 

Maserati GranTurismo 2022

Maserati Granturismo, Mc Stradale, Grancabrio, Maserati
Maserati GranTurismo

Zda se bude Maserati u Maserati GranTurismo (2022) držet klasických výbavových linií S a Sport, zatím není známo. Stejně jako u případného MC Stradale. 

Předchůdce Maserati GranTursimo (2022) nedávno stál nový nejméně 127 220 eur. To jest cca přes 3 mil. Kč.

Závěr Maserati

Fúze Stellantis a čipová krize posouvají netrpělivě očekávané GranTurismo stále více dozadu. Až se na konci roku 2022 skutečně otevře, konkurence bude silnější než kdy předtím. Ale s Nettuno V6 má Maserati v rukávu seriózní motor.

Zdroj: autozeitung.de, Vapol.cz