Rolls-Royce Phantom Platino

U příležitosti premiéry modelu Phantom Series II a jako ukázku širokých možností programu Bespoke vytvořila značka Rolls-Royce mistrovské dílo na čtyřech kolech – Phantom Platino. Luxus srší už z názvu, který odkazuje na jeden z nejvzácnějších kovů na naší planetě.

Phantom Platino je pro Rolls-Royce dalším pokračováním v hledání unikátních textilií pro použití v luxusním interiéru tradičního automobilu.

Rolls-Royce

Luxusní interiér Rolls-Royce

V roce 2015 při uvedení vozu Serenity, sestavili model Phantom na objednávku. Atraktivní Phantom měl tehdy luxusní interiér potažený ručně malovaným a vyšívaným hedvábím. V limuzína Phantom Platino můžeme vidět na předních sedadlech jemnou kůži Rolls-Royce, zatímco na zadní místech jsou čalouněné. Působivě odstínované provedení interiéru vozu Platino vzniklo volbou dvou odlišných tkanin. Jedna pochází z italské krejčovské dílny a vyniká odolným a přitom luxusním vzhledem, druhá je na bázi bambusových vláken a ty materiálu dodávají lesklou povrchovou úpravu.

Oba materiály obsahují stejný vzor založený na abstraktní interpretaci symbolu Spirit of Ecstasy. Hedvábná látka má subtilnější design a elementy jsou vetkané přímo do struktury, aby tak vytvořily vizuálně atraktivnější povrch. Stejný materiál se nachází také na tvz. Galerii Rolls-Royce, jako výrobce označuje rozměrnou výplň přístrojové desky s uměleckým ztvárněním, a rovněž na hlavních kontaktních místech, jako jsou loketní opěrky nebo středová konzola. Bambusová látka obsahuje větší vyšívané symboly, které se v interiérovém designu používají častěji.

Interiér Rolls-Royce

Tento odolnější materiál aplikovali ve spodních partiích interiéru, kde se počítá s náročnějším zacházením. Stejný design se opakuje také na přístrojové desce vozu Phantom. Okraj je vyroben z keramiky vytištěné s pomocí 3D tisku, což je opravdu moderní provedení tohoto jinak tradičního materiálu. Spektrum barev interiéru modelu Phantom, využívajícího dále dřevěné výplně s povrchovou úpravou na způsob ledu, posouvá vnitřek vozidla na originální a nepřekonatelnou úroveň okázalosti. Největší textilní plátno ve voze Phantom představuje střešní obložení Starlight. Pro unikátní exemplář Platino má hvězdná obloha jedinečný design.

„Stars“ Rolls-Royce

Světelné body jako hvězdy návrháři rozmístili tak, aby směřovaly pohled dozadu, a samozřejmě nechybí ani náhodně padající „stars“, které popisují široký oblouk podél celé střešní výplně. „Každou i menší změnu, kterou jsme u nového modelu Phantom Series II zavedli, jsme také důkladně zvážili a důsledně zrealizovali. Jak jednou řekl Sir Henry Royce: „Maličkosti tvoří dokonalost, ale dokonalost není maličkost“,“ dodal Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars. Automobily značky Rolls-Royce se mohou pochlubit mimořádnou životností, která z nich činí nadčasové zhmotnění dobrého vkusu, krásy a luxusní výjimečnosti.

Zdroj: automagazin, top-voziky.cz