Tindo Solar solární panel s účinností 20,6 %

Australská společnost Tindo Solar představila nový solární panel založený na destičkách M10 pro obytné a obchodní střešní systémy

Australská společnost Tindo Solar představila nový solární panel založený na destičkách M10 pro obytné a obchodní střešní systémy. Nový přírůstek do řady Karra má jmenovitý výkon 410 W při 20,6% účinnosti modulu a 23,1% účinnosti článku.

Solární panel Tindo Solar

Tindo Solar, jediný výrobce solárních panelů v Austrálii, vydal svůj dosud největší obytný střešní modul. Uvedl, že jeho 410W panel Karra získal certifikaci pro prodej a slevy STC.

Panel Karra o výkonu 410 W je vyrobený ze 108 napůl řezaných monokrystalických článků na bázi M10 (182 mm). Pracuje s maximálním systémovým napětím 1 500 V a teplotním koeficientem -0,34 % na stupeň Celsia.

Nový panel má rozměry 1 731 mm x 1 149 mm x 40 mm a váží 21,5 kg. Je vyrobený z plně tvrzeného skla a je zabalený do černého eloxovaného rámu z hliníkové slitiny. Dodává se s 25letou zárukou na produkt a 25letou zárukou na výkon. Je zaručené, že konečný výstupní výkon nemá být nižší než 80 % jmenovitého výstupního výkonu.

Generální ředitel Tindo Shayne Jaenisch řekl, že 410W panel Karra je speciálně navržený tak, aby uspokojil stále sofistikovanější střešní solární trh. Společnost Tindo Solar řekla, že první objednávka panelů, které se vyrábějí v sídle společnosti v Adelaide, přišla od velkého firemního kupce.

„Před pěti lety chtěli Australané na svých střechách solární energii a slevy. Proto nastavili výkupní ceny tak, aby poháněly instalace,“ řekl. „Nyní se trh více zaměřuje na solární fotovoltaiku s baterií, VPP (virtuální elektrárny) a napájecí zdroj s nejúčinnějším a nejspolehlivějším výstupem.“

Testování

Jaenisch řekl, že panel 410 W testovala společnost TUV SUD Korea. Inženýři z certifikačního orgánu potvrdili, že vyrábí energii s účinností modulu přibližně 21 % a účinností článku 23,1 %. Zaznamenala ztrátový poměr buněk k modulu (CTM) pouhých 0,07 %. Tindo uvedl, že průmyslová průměrná energetická účinnost solárního modulu je mezi 17 % a 19 % a průměrná ztráta CTM je 2 % až 3 %.

„Měli bychom být hrdí na to, že v Austrálii máme inženýry a technické dovednosti pro komerční výrobu jednoho z nejvýkonnějších solárních panelů na světě, právě zde v Adelaide,“ řekl Jaenisch. „Pokud má Austrálie vést svět v energetické transformaci, musíme vyvinout suverénní schopnosti v oblasti obnovitelných zdrojů.“

Jaenisch řekl, že společnost se snažila reagovat na rostoucí poptávku po eticky a udržitelně vyráběných modulech s novým panelem, který přichází se zárukou recyklace na konci životnosti.

„Australané to myslí s recyklací a nucenou prací vážně,“ řekl. „Používáme globální auditorskou firmu k auditu našich dodavatelských řetězců z hlediska problémů, jako je nucená práce. Dále máme záruku recyklace, takže vyřazené panely jsou recyklované pro průmyslové opětovné použití společností Reclaim PV.“

Zdroje: pv-magazine, Top Vozíky